blogRom / Hayat / İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul’da Gezilecek Yerler
İstanbul’da Gezilecek Yerler

Dünya miraslarından biri olan, yeryüzünün en güzel şehirleri arasında bulunan, tarih, kültür, doğal güzellik ve jeopolitik konum açısından da zirvede yer alan sadece bir tane şehir var. İstanbul. Ne kadar talihli bir milletiz ki bu nadide hazine bizim topraklarımıza yer alıyor.

Coğrafi olarak her ne kadar Marmara Bölgesi içerisinde konumlandırılmış olsa da, İstanbul’un hem Marmara Denizi’ne hem de Karadeniz’e kıyısı bulunuyor.

Yukarda abarttığımızı düşünenler olabilir ama iki farklı kıtayı birbirine bağlayan, dünyanın en önemli denizlerinden olan iki denize birden kıyısı olan ve dünyayı yöneten uygarlıkların medeniyet merkezi olma özelliği ile de göz kamaştıran başka bir şehir gerçekten yok.

Şehir böyle eşsiz bir şehir olunca, otomatikman gezilecek yerler bakımından da en fazla mekanı barındıran şehir olma özelliğini de üstlenmiş bulunuyor.

Tarihi yapıları, yeraltı sarnıçları, Ayasofya’sı, Sultanahmet’i koruları, Boğazı, Adaları ve saymakla bitmeyen sayısız noktaları ile istanbul gezilecek yerler listesinin en tepesinde yerini alıyor.

İstanbul’da Gezilecek Yerler
İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul, bildiğiniz üzere ülkemizin en kalabalık şehri. Hatta kimi ülkelerin nüfusunu 2 ye 3 e katlayan sayıda insana ev sahipliği yapıyor. Öyle ki; ülkenin en kalabalık bölgesi olan Marmara’yı listenin başına taşıyan şehir de yine İstanbul diyebiliriz.

Daha önce paylaştığımız içeriklerimizde de istanbulda gezilecek yerler hakkında bilgiler bulabilirsiniz ama biz bu şehri tanıtma konusunda bıkmadan, usanmadan, yorulmadan, tam aksine hayli keyif alarak içerikler üretmeye devam edeceğiz.

Öyle ki; İstanbul ve gezmek kelimeleri bir araya geldiğinde, temas etmediğimiz tek bir nokta, tek bir mekan dahi kalmayacak. Ve bunu yaparken de sıkıcı bilgiler ve üsluplardan olabildiğince uzak durup, gezipedia.net olarak sizleri hem bilgilendirmeye hem de eğlendirmeye gayret edeceğiz.

E o zaman lafı fazla uzatmanın anlamı yok. İstanbul kelimesi geçen tüm içeriklerde tekrar tekrar buluşmak dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir