Binance

İpoteksiz İhtiyaç Kredileri

İpoteksiz İhtiyaç Kredileri
İpoteksiz İhtiyaç Kredileri

İpoteksiz İhtiyaç Kredileri

Bankalar bazı şartları yerine getirmeniz halinde kredi verebiliyor. Her bankanın kendine göre bir fiyat politikası oluyor ve faiz oranları genel ekonomik gelişmelere de bağlı olarak değişebiliyor.

İhtiyaç kredilerinde genellikle bankalar ipotek talebinde bulunmuyor.

Ancak gelir yoksa ve bir mülkü ipotek ettirmek isterseniz bu durumda şartları görüşerek çözüm bulabiliyorsunuz.

İpoteksiz ihtiyaç kredileri için bu açıdan tek yapmanız gereken bankaya başvuru yapmak ve bunun da öncesinde banka seçimi yapmaktır. Her bankada faiz oranları, geri ödeme ve kampanya gbi detaylar değişebiliyor.

Bankaların ipoteksiz ihtiyaç kredileri faiz oranlarına gelince fikir oluşturması için 10 bin liralık ihtiyaç kredisinde Qnb Finans % 1,65 üzerinden işlem yapıyor.

İşbankası, %1,70 üzerinden işlem yaparken, Burgan Bank %1,88, ING Bank %1,94, Akbank %1,99, Garanti Bankası %2,04 üzerinden işlem yapıyor.

Çekilen kredi ne kadar fazlaysa faiz oranı da değişebiliyor. Miktar arttıkça oran azalıyor gibi görünse de uzun vadede toplam geri ödeme için miktarlar değişebiliyor.

Genel bir ödeme planı olarak çok miktarda ödemeyi az taksitle yapmak daha hızlı sonuç veriyor.

Tabi bankalar arası seçim yaparken bu noktada faiz oranlarının yanıltıcı olabileceğini de belirtmek gerekli. Çünkü faiz oranı düşük olsa bile masraflardan dolayı toplam geri ödeme miktarı değişebiliyor.

Ayrıca bankaların belil dönemlerde kampanyalı geri ödemeleri, sigorta dosya masrafı gibi işlemlerden mahrum bırakma gibi avantajlar da olabiliyor.

İpoteksiz ihtiyaç kredileri geri ödemelerinde sorun çıkmaması için kendinize doğru bir plan hazırlamak son derece önemli.

Bunun nedeni, kredi notunuzun düşmesini engellemek ve kendinizin de sorunsuz bir süreç geçirmesini sağlamak.

Yani aylara bölerek gelir gider dengenizi iyi kurduğunuz zaman hem kredi notunuz düşmez hem de kendi hesabınızı yapmış olursunuz.

Birçok kişinin bankayla arası, önceden planını yapmadığı için kötü olmakta ve icralık duruma düşmektedir.

Bu durumlardan uzak durmak önemli bir konudur. Bir bankadan kredi çekerken olabilecek en kısa sürede ödenmesi gerekir.

Çünkü banka sizden ne kadar faiz alırsa kazancı da bu kadar çok olur.siz de ne kadar erken öderseniz bütçenizi bu kadar zorlamamış olur ve gereksiz para ödememiş olursunuz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir