Binance

iPhone‘da Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

iPhone‘da Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?
iPhone‘da Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Apple firmasının Dünya üzerinde en çok satan telefonları arasında yer alan iPhone modellerinde arama yönlendirme yapmak isteyen kullanıcıların merak ettiği sorunun cevabını sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

iPhone’na gelen çağrıları nasıl başka bir cihaza yönlendireceksiniz?

iPhone yönlendirme yapmak

Öncelikli olarak cep telefonlarınızın menüsü içerisinde “Ayarlar “ bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. “Ayarlar “ bölümüne giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan bölüm içerisinde “ Telefon” menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu menü içerisine giriş yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkan bölüm içerisinde telefon simgesi karşınıza çıkacaktır.

Telefon simgesinin dik bir şekilde duruyor olması ve yanında sağ tarafa doğru bir ok işaretinin bulunuyor olması gerekmektedir. Eğer bu işaret açık ve siz halen arama yönlendirme servisini kullanamıyorsanız bunun için yapmanız gereken GSM operatörünüz ile görüşmek olacaktır.

GSM operatörlerinin bu konuda genellikle müşterilerinden ücret talebinde bulunduklarını ve bu yüzden de mutlaka kullanmakta olduğunuz hattınız ile görüşme yaparak bu sorunu çözebileceğinizi sizlere belirtmek istiyoruz.

Arama bekletme servisi

iPhone cihazlarınızda telefonlarınıza meşgul iken karşı tarafa meşgul değil de “Aradığınız numara şu anda başka bir görüşme yapıyor “ sesini duyurmak için “Arama Bekletme “ özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir.

Bu durumu da yine aynı menü içerisinden yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aynı zamanda GSM operatörleri ile de görüşme gerçekleştirerek bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir