Binance

iPhone X Üretimi Duruyor

iPhone X Üretimi Duruyor
iPhone X Üretimi Duruyor

Apple’ın gözde modeli son dönemin en çok konuşan akıllı telefon modeli olsa da, yayınlanan raporlar satışların düşük kalmasından memnun olmayan firmanın yeni modeller öncesinde, onuncu yılın simgesi iPhone X üretimini durdurmayı planladığını gösteriyor.

Paylaşılan bilgilere göre, Apple ile ilgili açıklamalarının doğruluk payı ile bilinen Ming-Chi Kuo adlı analist, memnun etmeyen satışlar yüzünden yaz aylarında üretim bandının durdurulacağını düşünüyor.

Son yıllarda pazar payı gittikçe daralan Apple artık kritik hamleler yapmak durumunda, eğer bu tahminler gerçekleşirse firma iPhone 5C modelinin ardından ilk kez bir iPhone üretimini kesmiş olacak.

Üretimi durdurma kararının gündeme gelmesinin en önemli nedeni olarak Çin pazarının cihaza ilgi göstermemesi olduğu belirtiliyor.

Büyük ekranlı telefonların popüler olduğu ülkede, iPhone X’in nispeten küçük boyutu ve sahip olduğu çentiğin kullanıcılar tarafından beğenilmediğinin üzerinde duruluyor.

Yeni iPhone X modellerinde Apple’ın bizlere nasıl değişikler sunacağını maalesef bilmiyoruz fakat firmaya yakın kaynakların paylaştığı bilgilere göre tasarımsal değişiklikler 2019 yılında meydana gelecek diyebiliriz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir