Binance

iPhone X Satışları Kötü

iPhone X Satışları Kötü
iPhone X Satışları Kötü

Apple’ın tatil çeyreğini sonuçlarına göre iPhone X satışları iPhone 8’in altında kaldı. Firmanın gözde telefonu yeni özelliklerine rağmen telefon satışlarında liderliği elde edemedi.

Apple, iPhone X modeliyle birlikte en çok ses getiren iPhone modelini piyasa çıkartmış oldu. Face ID ve uçtan uca OLED ekran iPhone X’i diğer modellerden üstün kılıyordu fakat bu özellikler telefonun satışlarını beklenen seviyelere çıkartmaya yetmedi.

Bir tüketici araştırma raporuna göre son tatil çeyreğinde Apple’ın en popüler modeli iPhone X olmadı. Rapora göre iPhone X geçtiğimiz çeyrekteki satışların sadece %20’sini oluşturdu. iPhone 8 modelleriyse %41’lik bir payı elinde tutuyor.

Bu yıl tanıtılan iPhone X ve iPhone 8 modelleri ABD’deki iPhone satışların %61’ini oluşturuyor ancak geçtiğimiz yılın aynı döneminde iPhone 7 modelleri iPhone satışlarının %72’sini oluşturmayı başarmıştı.

Apple’ın yeni modellerinin tüketiciler tarafından geçtiğimiz yıllardaki kadar iyi benimsendiğini söyleyemiyoruz.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri hala ciddi satış gerçekleştiriyor. Onuncu yıla özel olarak çıkarılan bir model olmasına rağmen iPhone X satışları son derece düşük kaldı.

Ekim ve Aralık aylarındaki süreçte cihazın satışlarının düşük kalmasında farklı etkenler de etkili oldu. Cihazın geç satışa sunulması, tedarik sıkıntısı yüzünden yaşanan stok problemi ve belirlenen yüksek fiyatlar en büyük etkenler oldu.

Firmanın 2018 yılında tanıtacağı iPhone modelleriyle daha başarılı olması bekleniyor. Araştırma şirketleri aynı tasarıma sahip daha uygun fiyatlı modellerin piyasaya sürüleceğini öngörüyor.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir