Binance

Iphone X

Iphone X

Iphone X Apple’ın ürettiği en son teknoloji cep telefonu olarak görmekteyim. 5,8 inc’lik bir ekrana sahip olup İOS 11.1.1 işletim sistemi olduğunu ilk kutu açılışında zaten farkettim.

CPU özelliklerine baktığımda Iphone X’in Hexa-Core 2,39 Ghz’lik bir işlemciye sahip bir cihaz olduğu görmekteyim ki bu Apple’in kullandığı en son teknoloji ürünü işlemcilerden biri olarak geçtiğini söyleyebiliriz.

GPU yani grafik işlemciye baktığımda ise Iphone X’in 3 çekirdekli Apple GPU grafik işlemciye sahip olduğunu görmekteyiz.

Apple’ın bu yeni modeli olan Iphone X 64 GB ve 256 GB hafızaya sahip olan iki farklı şekilde piyasaya sunmaktadır.

Bunun dışında bu yeni Iphone modelinin 3 GB’lık bir RAM’e sahip olduğunu söyleyebilirim.

Apple’ın bu yeni modeli olan Iphone X’I incelediğimde bir tanesi önde iki tanesi arkada olan 3 adet kameraya sahip olduğunu çok görebilmekteyim.

Iphone X’in ön kamerası 7 MP çözünürlüğe sahip iken diğer iki kamerası ise 12 MP çözünürlüğe sahip olması hemen gözüme çarptığını ekleyebiliriz.

Tüm bunların dışında benim için Ipnone X’in bir diğer güzel özelliği ise 2716 mAh’lık bir bataryaya sahip olması sayesinde 21 saate kadar bir telefonla görüşme süresi sağlamasını güzel bir özellik olduğunu düşünüyorum.

Iphone X gördüğüm kadarıyla iki renk çeşidi bulunmakta bunlardan ilki uzay grisi ikincisi ise klasik gümüş rengi olduğunu da hemen belirtelim.

Son olarak fiyat konusuna değinmek istiyorum.

Yurtdışında Iphone X yaklaşık olarak 1000 Euroya alıcı bulurken ülkemizdeki satış fiyatı 6500 Türk Lirası civarında olduğunu görüyoruz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir