Binance

iPhone ve iPad’de Renk Filtreleri Nasıl Değiştirilir?

iPhone ve iPad'de Renk Filtreleri Nasıl Değiştirilir?

iPhone ve iPad’de Renk Filtreleri Nasıl Değiştirilir?

Eğer bir iPhone veya iPad kullanıcısı iseniz ve cihazınızı IOS 10 işletim sistemine güncellediyseniz ekranınızın renk ayarlarını dilediğiniz gibi kişileştirebilirsiniz.

Renk filtresi derken fotoğraf çekimlerindeki efektler ya da Night Shift özelliğinden bahsedeceğimizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Apple IOS 10 ile birlikte çok radikal değişimlere gitmekle beraber gün yüzüne çıkmamış küçük ayrıntıları da değiştirmiş olacak ki her gün farklı bir yeni IOS özelliği ile karşılaşıyoruz.

Bu sefer keşfedilen yeni özelliklerden biri de Renk Filtreleri özeliğidir.

Apple yeni eklediği bu özellik sayesinde telefon ekranının renklerini kişiye özel düzenleme şansı veriyor.

Cihazınızın ekran filtrelerinle oynayarak ister kırmızı ister yeşil isterseniz de mor gibi daha birçok renge dönüştürebiliyorsunuz.

Apple yine bir duyarlılık örneği göstererek renk körü engeli olan insanların renkleri ayırt edebilmesi için 3 farklı seçenek sunmuş.

Bu seçeneklerden biri aktif edildiğinde ekrandaki renkler o seçeneğe göre değişkenlik gösteriyor. IOS 10 ile gelen ekran filtrelerini değiştirme özelliği nasıl yapılır adım adım anlatalım.

iPhone ve iPad'de Renk Filtreleri Nasıl Değiştirilmeli?

Renk Filtreleri Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu özelliği kullanabilmek için telefonun “Ayarlar” bölümüne gidip oradan “Genel” ve sonrasında “Erişilebilirlik” seçeneğine dokunun.

Karşınıza çıkacak ekranda “Ekran Kolaylıkları” bölümüne dokunduğunuzda “Renk Filtreleri” seçeneğini aktif hale getirerek birçok seçenekten birini uygulayabilirsiniz.

Yine isteğiniz doğrultusunda “Yoğunluk” ve “Renk Özü” seçeneklerini kişisel zevkinize göre ayarlayarak yeni bir IOS 10 özelliğini keyifle kullanabilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir