Binance

iPhone 7 Kurtarma Modu Nasıl Çalışır?

iPhone 7 Kurtarma Modu Nasıl Çalışır?

Telefonlarda bazen kalıcı hatalar görmek mümkün olabiliyor. Bu hatalar normal yollarla çözülemez ise kurtarma modu gibi bilgi isteyen ileri düzey tekniklere geçiliyor.

Apple’ın yeni telefonu “iPhone 7 kurtarma modu nasıl çalışır” sorusunun merak edilme nedeni ise diğer türlerine göre fiziksel bir home butonu bulunmadığı için nasıl olacağı kestirilmeye çalışılıyor. Sırasıyla şu işlemleri gerçekleştirmek gerekiyor:

iPhone 7’yi Yeniden Başlatma

Yeniden başlatma derken tahmin ettiğiniz üzere olan iPhone’u açıp kapatmaktan bahsedilmiyor. Hard reset diğer bir tabirle fabrika ayarlarına döndürmek yani reset atmak, istediğinizde yapacağınız yeniden başlatmaya telefonu zorlama işlemidir.

iPhone 7’e hard reset atmak isterseniz yapacağınız şey ise Uyku/Uyandırma butonuyla Ses Azaltma butonuna aynı anda 10 saniyeliğine basılı tutmak olacaktır.

iPhone 7’yi Kurtarma Moduna Alarak DFU Moduna Alma

iPhone 7’nizi kurtarma moduna almak sıradaki işlem olacaktır bunun için öncelikle kablosuyla bilgisayara bağlamak gerek. Uyku/Uyandırma butonu ile aynı anda olacak şekilde Ses Azaltma butonuna – 8 sn. kadar – basılı tutuluyor.

Apple logosunu yani işlem başlayana dek Uyku/Uyandırma butonuyla aynı anda bastığınız ses azaltma butonuna basılı tutmaya devam ediliyor.

iPhone ekranında iTunes ile Bağla bildirimini görünce Uyku/Uyandırma + Ses Azaltma butonlarından aynı anda parmaklar çekilmesi gerekiyor.

iTunes’a başlatıldığında klasik olarak çıkan iPhone’un güncellenmesi gerektiğine dair bir bildirimle karşılaşılıyor. Artık iPhone kurtarma modunda olmuş oluyor. Bu mod ekranında gelişmiş seçenekler bulunduğu için işinde ehli olanların yapmasında fayda var.

İPhone 7’yi Kurtarma Modundan Çıkarma

Uyku/Uyandırma butonu ile aynı anda ses azaltma butonuna Apple logosunu ekranda görünceye dek basılı kalması sağlanıyor. Ardından telefon kilit ekranına dönecektir ve kurtarma, DFU modundan çıkacaktır. iPhone 7’de home tuşu değişse de kurtarma işlemleri oldukça sade.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir