Binance

IOS Güncelleme Uyarılarını Kapatma

Ar-ge konusunda muhteşem çalışan bir ekibe sahip Apple, kullanıcılarına sürekli yenilikler ve en iyi performansta çalışan cihazlar oluşturmaya çalışır. Yeni çıkan özellikleri, yeni cihaz çıkararak değil yeni güncellemelerle cihazınıza aktarımınızı da sağlıyor. Hiç şüphe yok, en son güncelleme cihazınızın en iyi çalışacağı halidir. Fakat yeni bir güncelleme yapmak bazen sıkıntılara yol açabiliyor.

Özellikle resmi olmayan bir uygulama olan ve cihazınıza sınırsız uygulama imkanı veren jailbreak kullanıcıları için güncelleme yapmaktansa, eski sürüm ile devam etmek daha sağlıklı oluyor. Yeni güncellemelerle cihazın yavaşladığını, kitlenmeler olduğunu düşünenlerde yine güncelleme yapmadan devam eden kişilerdir. Güncelleme yapılmadığı durumlarda belli aralıklar ekranda beliren güncelle gerekli uyarısı ise ne kadar görmezden gelinse de can sıkıcı olabiliyor.

IOS Cihazı Üzerinden Uyarıları Kapatma

Ek uygulama yüklemeden yapılabilecek bir işlem olan uyarı kapatma için cihaza iFile uygulaması yüklenir. iFile uygulamasından Arama kutusuna “systemversion.plist” yazıp dosya bulunur. Dosya açıldığında hangi uygulama ile işlem yapılacağının seçileceği ekran gelir ve buradan “Metin Editörü” butonuna tıklanır. Açılan dosyada Düzenle butonuna tıklandığında gösterilen satırda mevcut cihaz sürümü yazar. Eski sürümü silip yerine yeni sürüm rakamları girilir. İşlem tamamlandığında kaydet butonu ile işlem tamamlanır. En son güncellemeyi cihaza yüklenmiş gibi göstermiş olunur. Bir sonraki güncellemede aynı işlem yapılır.

Bilgisayar Üzerinden Uyarıları Kapatma

Öncelikle bilgisayara WinSCP ve FTP araçlarından biri yüklenir. Bilgisayardaki dizin arama bölümünden “/System/Library/CoreServices” dosya dizini bulunur ve açılır. “Metin Editörü” dosyası bilgisayara indirilir. Açılan dosyada “Düzenle” butonuna tıklandığında gösterilen satırda mevcut cihaz sürümü yazar. Eski sürümü silip yerine yeni sürüm rakamları girilir. İşlem tamamlandığında kaydet butonuna basılır, dosya bulunduğu dizinden diğerine aktarılır. İşlem tamamlanır.

Cihaza Respring veya bilgisayarda yeniden başlatma yapıldığında uyarı kalkmış olur.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir