Binance

ING Bank Konut Kredisi Başvurusu

ING Bank Konut Kredisi Başvurusu
ING Bank Konut Kredisi Başvurusu

ING Bank Konut Kredisi Başvurusu

Her birey kendi evine sahip olmak ister. Bunun için de belli bir birikimi olması gerekir. Ancak günümüzde, bankaların vermiş olduğu konut kredileri ile ev sahibi olmak çok kolay bir hal almıştır. Bireyler konut kredileri sayesinde kira öder gibi ev sahibi olabilmektedir.

Konut kredisi veren bankalardan biri ING Bank’tır. ING Bank Hollanda merkezli kurulmuş bir bankadır. Türkiye’de faaliyetlerine ise 2008 yılında başlamıştır. ING Bank konut kredisi vererek müşterilerine kira öder gibi ev sahibi olma imkânı sunmaktadır.

ING Bank faiz oranı ise 100.000 TL için %1,04 şeklindedir. Masrafı yaklaşık olarak 1280 TL civarındadır. Aylık taksitleri ise 2249 TL civarında olmaktadır. Yukarıda verilen faiz oranları 60 ay vade üzerinden hesaplanmıştır. Bireylerin talepleri doğrultusunda 120 ay yani 10 yıl vade şansı da bulunmaktadır.

Kredi başvurusunda istenen bazı şartlar bulunmaktadır. İlk olarak başvuru sahiplerinden beklenen peşinat evin değerinin %25’idir. Konut kredisi için zorunlu olarak konut sigortası yapılması istenmektedir ve bu borç bitene kadar devam ettirilmektedir. Krediye başvuran bireyler, bir kefil bulundurmak zorundadır.

Kredi başvurusu esnasında mutlaka nüfus cüzdanı gerekmektedir. Bunun dışında istenen kişisel bilgiler ise isim bilgisi, T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası, vergi numarası, yaşanılan evin adresi, evin bireye ait mi yoksa kira mı olduğu bilgisi, eğitim ve meslek bilgileri, medeni durumu gösteren bilgilerdir.

Ayrıca bireyler gelirlerini de bankaya göstermelidir. Bunun için de hesap cüzdanı ya da maaş bordrosu, varsa ev ve arabaların tapusu gerekmektedir. Bankalar ayrıca bireylerin aylık giderlerini de görmek istemektedirler.

Bunun için de masraflar, kredi kartı ekstresi gerekmektedir. Tüm başvuru şartları uygunsa en yakın ING Bank şubesinden kredi başvurusu yapılabilir.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir