Binance

IMEI Sorgulama

IMEI Sorgulama
IMEI Sorgulama

IMEI Sorgulama

Son zamanlarda kaçak telefon satışları arttı. Peki siz elinizdeki telefonunuzdan eminmisiniz? Bunu öğrenmek için ne yapmalısınız sizlere anlatmak istiyorum. Öncelikle elinizdeki cep telefonunuzun IMEI numarasını sorgulatmanızda fayda var.

Yapmanız gereken elinizdeki cep telefonunuza *#06# tuşluyoruz. Ekranda çıkan 15 haneli numara sizin kullandığınız cep telefonunuzun IMEI  numarasıdır.

IMEI Sorgulama için tıklayınız.

Ekranda gördüğünüz numarayı BTK’nın Mobil Ciyaz Kayıt Sisteminde sorgulatmanız gerekmektedir.

Yapmanız gereken ekranda 15 haneli yer için ayrılan yere IMEI numaranızı yazarak “sorgula” butonuna basarak beklemeniz.

IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama için tıklayınız.

Bunun dışında büyük küçük herkesin akıllı telefon kullandığını çevremizde görüyoruz. Fakat herkes bu kolay yöntemi yaparak cep telefonun IMEI sorgulamasını yapamayabilir.

Peki durumda yapması gerekn daha basit bir yol var. Oda E-Devlet şifresi ile internet sitesi üzerinden sorgulama yaptırmak.

Bunun için gerekli olan E-Devlet şifrenizi en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece T.C. Kimlik Kartınızın yanınızda olması.

PTT’ye E-Devlet şifresine sahip olmak içinde 2 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.

E-devlet  şifrenizle internet üzerindeki sistemden cep telefonunuzun çalıntı olup olmadığını sorgulamak için IMEI numarası ile sorgulamasını yapabilirsiniz.

Bundan 10-15 yıl önce cep telefonları bu kadar herkes tarafından kullanılmıyordu. Son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ile elimizde taşıdığımız cep telefonları adeta birer bilgisayar gücünde.

Akıllı telefonların piyasa sürülmesi ile birlikte bir çok kişi gerek özel kişisel bilgilerini gerekse iş bilgilerini cep telefonlarında taşıyor.

Telefon sırf konuşmak için deil internet üzerinden her türlü erişimi kolay ve yapılabilir halde bizlere kullanım için tasarlanmış.

Bu durumdan dolayıda piyasada IMEI sayesinde elinizdeki telefonun çalıntı olup olmadıgını sorgulayarak güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

IMEI – MSISDN Eşleşme Sorgulama için tıklayınız.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir