Home / Android / Huawei Honor 9 Lite

Huawei Honor 9 Lite

Huawei Honor 9 Lite
Huawei Honor 9 Lite

Bu yazımda sizlere yeni akıllı telefon modeli Huwai’nin Çin’de 2017 yılı içerisinde diğer ülkelerde ise 2018 Ocak ayında çıkarmış olduğu Huawei Honor 9 Lite modelini tanıtacağım.

Öncelikle IPS LCD kapasitif dokunmatik ekrana sahip olan Huawei Honor 9 Lite modelini elimize aldığımızda yaklaşık 149 gramlık ağırlığı ile benzerlerine göre daha hafif bir telefon olduğunu görüyoruz.

Aynı zamanda Huwai 9 Lite’in 5,65 İnç’lik bir ekran boyutuna sahip olduğunu da belirtebiliriz.

Huawei Honor 9 Lite’in işlemcilerine gelecek olursak bu modelin Octa Core işlemci ve Mali-T830 MP2 grafik işlemcisini kullandığını söyleyebiliriz.

Huawei Honor 9 Lite’in kameralarından biraz söz edecek olursak bu modelin önde ve arkada 2’şer tane olmak üzere toplamda 4 adet kamerası olduğu görmekteyiz.

Öndeki kameralarından birisi 13 MP diğeri ise 2 MP çözünürlüğe sahip iken arkadaki kameraların da yine birinin 13 MP diğerinin ise 2 MP çözünürlüğe sahip olduğunu belirtmeliyiz.

Huawei’nin bu yeni modeli 3000 mAh’lik bir batarya ile tüketiciye sunduğunu görmekteyiz.

Huawei Honor 9 Lite renk seçenekleri açısından da oldukça zengin olduğunu söylemek yanlış olmaz diye düşünüyorum çünkü bu model siyah,mavi,gri,lacivert ve beyaz gibi tam 5 farklı renk seçeneği ile piyasaya sürüldüğünü görüyoruz.

Huwai 9 Lite’in fiyatından biraz söz edecek olursak yurtdışında bu modelin satış fiyatının 230 Euro ülkemizde ise yaklaşık olarak 1300 Türk Lirası olduğunu belirtmeliyiz.

About blogrom

Check Also

QR Barkod Nedir ve Nasıl Kullanılır?

QR Barkod Nedir ve Nasıl Kullanılır?

QR Barcod Adındaki Uygulama (Barkod Sistemi) hayatımıza oldukça kolaylık sağlamaktadır. Diğer barkodlara nazaran arasındaki fark …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir