Binance

Huawei Honor 9 Lite

Huawei Honor 9 Lite
Huawei Honor 9 Lite

Bu yazımda sizlere yeni akıllı telefon modeli Huwai’nin Çin’de 2017 yılı içerisinde diğer ülkelerde ise 2018 Ocak ayında çıkarmış olduğu Huawei Honor 9 Lite modelini tanıtacağım.

Öncelikle IPS LCD kapasitif dokunmatik ekrana sahip olan Huawei Honor 9 Lite modelini elimize aldığımızda yaklaşık 149 gramlık ağırlığı ile benzerlerine göre daha hafif bir telefon olduğunu görüyoruz.

Aynı zamanda Huwai 9 Lite’in 5,65 İnç’lik bir ekran boyutuna sahip olduğunu da belirtebiliriz.

Huawei Honor 9 Lite’in işlemcilerine gelecek olursak bu modelin Octa Core işlemci ve Mali-T830 MP2 grafik işlemcisini kullandığını söyleyebiliriz.

Huawei Honor 9 Lite’in kameralarından biraz söz edecek olursak bu modelin önde ve arkada 2’şer tane olmak üzere toplamda 4 adet kamerası olduğu görmekteyiz.

Öndeki kameralarından birisi 13 MP diğeri ise 2 MP çözünürlüğe sahip iken arkadaki kameraların da yine birinin 13 MP diğerinin ise 2 MP çözünürlüğe sahip olduğunu belirtmeliyiz.

Huawei’nin bu yeni modeli 3000 mAh’lik bir batarya ile tüketiciye sunduğunu görmekteyiz.

Huawei Honor 9 Lite renk seçenekleri açısından da oldukça zengin olduğunu söylemek yanlış olmaz diye düşünüyorum çünkü bu model siyah,mavi,gri,lacivert ve beyaz gibi tam 5 farklı renk seçeneği ile piyasaya sürüldüğünü görüyoruz.

Huwai 9 Lite’in fiyatından biraz söz edecek olursak yurtdışında bu modelin satış fiyatının 230 Euro ülkemizde ise yaklaşık olarak 1300 Türk Lirası olduğunu belirtmeliyiz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir