Binance

HSBC Kefilsiz Taşıt Kredisi

HSBC Kefilsiz Taşıt Kredisi
HSBC Kefilsiz Taşıt Kredisi

HSBC Kefilsiz Taşıt Kredisi

Artık günümüzde araba bir lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç halini almıştır. İşyerine gitmek için, işini yapmak için, ailesiyle bir yerlere gitmek ve kendi özel ihtiyaçlarını karşılamak için araba artık gereklidir. Gereklidir de ya bunun için yeterli sermaye yoksa? Araba evet ihtiyaçtır ve bunun için yeterli imkanı olmayanların imdadına artık HSBC yetişmektedir.

HSBC Son Sürat Kefilsiz Taşıt Kredisi

Otomobil sahibi olmak isteyen ancak bunun için yeterli maddi kaynağı bulunmayanlar için HSBC Son sürat taşıt kredisi olanağı sunmaktadır. HSBC Son sürat taşıt kredisi kapsamında nakit kullanan vatandaşlar ister sıfır kilometre, isterlerse de ikinci el araç satın alabilmektedirler.

HSBC’nin taşıt kredisi kampanyasından yararlanarak araç sahibi olmak isteyenlerden HSBC kefil talep etmemektedir. Ancak kefilsiz taşıt kredisi uyarınca kullanılarak alınan araçların üzerine kredi vadesi ve kredi borcu bitene kadar rehin tesis edilmektedir.

Kefilsiz taşıt kredisi sağlayan HSBC ayrıca gerek duyduğunda kefil isteme hakkını da saklı tuttuğunu belirtmiştir. Taşıt Kredisi Örnek Hesaplama!

HSBC kefilsiz taşıt kredisi alarak araç edinecekler için iki yol vardır.

Sıfır kilometre araç almak isteyenler: Sıfır kilometre taşıt alımlarında, aracın değeri 50 bin TL’nin üzerinde ise araç değerinin 50 bin TL’sine kadar olan kısım için yüzde 70 seviyesinde kredi kullanılabilirken; 50 bin TL’nin üzerindeki kısım için yüzde 50 seviyesinde, kredi edinilebilmektedir.

Örneğin 80 bin TL’lik bir araç satın almak isteyen müşteri, 50 bin liralık kısım için 35 bin Türk Lirası ve 50 bin lirayı aşan bölüm olan 30 bin liralık kısım için de yüzde 50 seviyesinde (15 bin TL) olmak üzere toplamda 50 bin Türk Lirası kredi kullanabilecektir.

İkinci el araç almak isteyenler: Kredi kampanyası dahilinde likidite edinmek ve bu şekilde ikinci el araç sahibi olmak isteyen vatandaşların dikkat etmesi gereken husus, kredi vadesi ile aracın yaşının yıl bazında toplamının 8’i aşamayacak olmasıdır.

Kredi kapsamında maksimum vade 48 ay olarak tayin edilmekle birlikte, ikinci el araç alacak bir müşteri bu durumda 5 yaşındaki araç için maksimum 36 ay vadeli kredi edinebilmektedir.

Ayrıca HSBC taşıt kredisi kapsamında taşıt rehin tesis işlem ücretini müşteriden tahsil etmektedir. Yine kredi kapsamında müşteriye finansman meblağının binde 5’i seviyesinde kredi tahsis ücreti yansıtılmaktadır.

Araç edinmek bir ihtiyaçsa, ki artık bu bir ihtiyaçtır, bunun için yıllarca para biriktirmeye eşinizin bileklerindeki bilezikleri bozdurmaya ya da eşten dosttan utanarak borç istemeye artık gerek kalmadı. Artık tek yapmanız gereken HSBC’nin bir şubesine gitmek ve Kefilsiz taşıt kredisine başvurmaktır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir