Binance

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

“Hızlı Saç uzatmak”, çoğu insanın erkek ya da kadın fark etmeksizin bir tutkusu veya gençlikten kalan/gelen bir arzusudur. Çoğu kesim buna heves de diyebilmektedir.

Uzun saçlar, kadınlarda güzelliği erkeklerde ise karizmatik görünüşü ve sempatikliği sağlar. Erkekler uzun saçlı kadınları, kadınlar ise uzun saçlı erkekleri çekici bulmaktadır. [bkz.(1)]

Çoğu kimse, saç kesimi yapıldıktan sonra güzelim saçlarım diyerek uzatma iddiasında bulunmaktadır. “Hızlı Saç uzatmak” isteyenler veya uzatmaya başlayanlar için birkaç yöntem önereceğiz.

 

  • Bol bol Pirinç tüketimi (pilav vb. gibi pirinç kökenli beslenme ürünleri tüketiniz.)

Pirinç, içerdiği protein sayesinde saç köklerini besler ve saçların daha çabuk uzamasını sağlar.

  • Saçların yağlanmasını önleyin !

Saçların yağlanması, güneş ışınlarından saçları mahrum bırakır saç yüzeyinde biriken yağlar günlük hayatta havadaki toz polenlerinin ve zerrelerinin saç üzerinde birikip saçın kirlenmesine neden olur. Bu da dolaylı yoldan, saçın beslenememesi, saçın güneş ışınını alamaması gibi durumlar sonucunda saç dökülmelerine neden olur. Uzamalarını durdurur. Beslenemeyen saç uzamaz.

  • Her Gün Bol Su ile Yıkayın !

Saçın her gün bol su ile yıkanması –abartmamak kaydı ile-, saçlarda uzama süresini %80 oranında, uzama miktarını ise %30 oranında arttırmaktadır. Saçınızı her gün bol su ile yıkayınız.

  • Kullanılan Saç Bakım Ürünlerine Dikkat !

Saçlarda güzellik maksadı ile kullanılan, kimyevi madde ihtiva eden çeşitli bazı ürünlerden uzak durun.

Örn; Wax, Jöle, Briyantin gibi… bu maddeler saçın beslenmesini engellemektedir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir