Binance

Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama (HAYMER)

Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama (HAYMER)
Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama (HAYMER)

Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama (HAYMER)

Günümüzde artık vatandaşlar birçok nedenden dolayı oluşabilecek risklere önlem alabilmek için sigorta yaptırmaktadır.

Hayat sigortasını insanlar genel olarak zorunlu durumlarda yaptırmaktadır.

Günümüzde yapılan kampanyalar hayat sigortasının yapılmasında önemli etken olmaktadır. Artık kredi kullanan vatandaşlar zorunlu olarak hayat sigortası yaptırmaktadır.

Vatandaş kredi kullandığı banka tarafından zorunlu olarak sigortalanmaktadır. Bir ölüm durumu söz konusu olduğundan hayat sigortası olan borcunuzu karşılamaktadır.

Ödenmiş olan kredi taksitleri ise ölen kişinin mirasçısı kim ise ona verilmektedir.

Hayat sigortası yaptıran kişinin, sigortanın ayrıntılarını, kaç tane hayat sigortası bulunduğunu ve sigortanın kişiye sunduğu teminatları öğrenmek internet üzerinden oldukça kolay bir şekilde sorgulama ile mümkündür.

Hayat sigortası poliçe sorgulama internetten üzerinden iki farklı yolla yapılmaktadır. Bunlardan ilki e-Devlet üzerinden gerçekleşmektedir. E-Devlet sistemine T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile giriş yapılabilmektedir.

Eğer e-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT kuruluşundan 2 liralık ücret karşılığında e-Devlet şifresi alabilirsiniz.

E-Devlet sistemine şifre ve T.C kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘’Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama’’ yazarak gelen sekmeye tıklamanız yeterli olacaktır.

Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama yapmak için tıklayın.

E-Devlet sistemine girişte farklı bir yolda internet bankacılığıdır. Müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığı sistemine giriş yaparak e-Devlet’e şifresiz olarak giriş yapmanız ve sistemden faydalanmanız mümkündür.

Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama işlemini Sigorta, Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin (SBM) resmi web sayfasından yapmanızda mümkündür.

Tek yapmanız gereken Sigorta, Bilgi ve Gözetim Merkezi adlı web sayfasına giderek istenilen bilgiler dahilinde giriş yapmanızdır.

Hem e-Devlet hem de SBM aracılığıyla poliçenizi sorgulayabilir hem de gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hayat-Poliçe-Sorgulama – SBM

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir