blogRom / Genel / Güneş Panelleri İçin En Fazla Çeşitte Akü Ekonomik Solar’da

Güneş Panelleri İçin En Fazla Çeşitte Akü Ekonomik Solar’da

Güneş Panelleri İçin En Fazla Çeşitte Akü Ekonomik Solar'da

Güneş ve solar paneller, güneş enerjisinin kullanılabilir hale gelmesinin en iyi araçlarıdır. Akülü sistemle çalışan paneller için, jel akü ve lityum iyon akü seçenekleri bulunmaktadır. Güneş paneli akü, bu sektör içerisinde fazlasıyla tercih edilen bir seçenektir. Ömürlerine göre Ekonomik Solar sitesinden tercih yapabiliyorsunuz.


Güneş Panelleri Akü Çeşitleri

Güneş panellerinde genel itibariyle jel akülerin kullanıldığını belirtmiştik. Aküler, özellikle rüzgar gülü aküsü gibi seçeneklerde şarj deşarj olayının çok olmasından dolayı daha uzun ömürlü aküler tercih edilmelidir. 10 yıl ya da 15 yıl ömrü olan modeller bulunmaktadır. Jel tipli ve lityon pilli aküler de bulunuyor.

Güneş Panelleri için Akü Markaları

Ekonomik Solar’ı ziyaret ettiğiniz zaman birtakım marka türleri ile karşılaşabilirsiniz. Lityum ve jel bazlı akü şarjları satan bu markalar piyasadaki en iyilerdendir. Solar panel akü marka çeşitleri içerisinde BYD, Orbus ve Royal Power bulunuyor. Her bir markaya ait birçok Kw türünde akü yer almaktadır.

Solar Paneller Akü Fiyatları

Belirttiğimiz üzere jel ve lityum aküler olmak üzere şarjlar ikiye ayrılıyor. Jel aküler, bakım gerektirmediği ve şarj deşarj açısından olumlu olduğu için daha fazla tercih edilmekte. Aynı zamanda jel akülerin, lityum kasa akülere göre daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik havale ile verdiğiniz siparişlerle Ekonomik Solar’da daha da iyi fiyatlara alabilirsiniz.
Kaynak : Ekonomiksolar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir