Binance

Gülmenin Yararları Nelerdir?

Gülmek, Allah’ın insanlara verdiği mükemmel bir hediyedir. Her şeye gülünemeyeceği gibi her şeye ağlamak da tamamen saçmalıktan ibarettir.

İnkâr edilemez bir gerçektir ki, gülmek, insan sağlığını oldukça olumlu olarak etkiler. Bu etkilerden biraz bahsedecek olursak, gülmek, gülücükler savurmak, tebessüm etmek, toplumun da bu yönde olumlu gelişmesini sağlar.

Sizin, insanlara vereceğiniz minik gülüşler, onların mutluluklarına, bu da diğer insanların mutluluklarına dönüşebilecektir .

Gülmek bulaşıcıdır. Gülmenin yararları şeklinde yapılan araştırmaların verdiği bazı sonuçlar kategorilere bölünmüştür.

Gülmenin Yararları

Vücutta serotonin salgısı tavan yapar. Bu da sizi mutlu eder. 1 Dakikalık kahkaha atmak, 103 kasın 1 dakika boyunca çalışması ve nefes alışverişinin hızlanması demektir. Adeta spor etkisi yapan gülmenin faydaları bununla da sınırlı değildir elbette.

Gülücüğün faydaları ise, gülmeninkinden biraz farklıdır. Gülmek, insana kişisel olarak da sağlık ve sıhhî olarak da fayda sağlarken, gülücük tamamen diğer insanları mutlu eden, onların hakkımızdaki düşüncelerini, hayata bakış açılarını etkileyebilecek bir eylemdir.

İnsanlara gülücük atmak, bir sadakadır. Gülerken 103 kasın çalışması ile de vücuttaki kaslar düzenli olarak çalıştıkları için, spor yapmış gibi bir his uyandırır.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.