Binance

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir?
Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Göz ve göz çevresinde meydana gelen kaşıntılar en çok rastlanan sağlık sorunları arasında yer alır. Göz ve göz çevresinde meydana gelen kaşıntılar herhangi bir hastalığın belirtisi olabileceği gibi aynı zamanda çevresel sorunlardan dolayı da meydana gelebilir. Ancak kişilerin bir kaç basit yöntem ile evde hazırlayabilecekleri karışımlarla bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Göz Kaşıntısı Neden Olur?

-Kişinin herhangi bir şeye alerjisinin bulunması,
-Gözde meydana gelen iltihaplanmalar,
-Gözde kuruluk olması,
-Kişinin lens kullanması,
-Mevsimsel olarak ya da devamlı olarak kişide göz alerjisi bulunması,
-Göz ile ilgili herhangi bir cerrahi operasyon geçirmiş olmak,
-Bakteriler sonucunda gözde meydana gelen enfeksiyonlar,
-Kullanılan bazı kozmetik ürünlerin yan etki etmesi,
-Hayvan tüylerinin göz içine kaçması,
-Kişinin yaşının ilerlemesi,
-Kullanılan ilaçların yan etkilerinin olması,

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Kişinin Suyu Az Tüketmesi:

Kişinin gün içerisinde tüketmesi gereken su miktarının altında su tüketmesi sonucunda göz kaşıntıları meydana gelebilir. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalan kişiler ilk önce günlük olarak tüketmiş oldukları su miktarını kontrol etmeleri gerekir.

Göz Kaşıntısına Salatalık İyi Gelir:

Salatalık kişinin bütün vücudu için çok önemli bir besindir. Ayrıca salatalığın gözlerde ki kaşıntının ve kızarıklığında geçmesine faydası vardır.

Göz rahatsızlığı olan kişiler salatalığı güzelce yıkadıktan sonra dilimleyerek yaklaşık olarak yarım saat boyunca buz dolabında bekletmelidirler.

Salatalık soğuduktan sonra dört beş gün boyunca bu salatalıkları gözlerine koymalıdırlar. Bunun yanında kişilerin gözlerinde meydana gelen kaşıntıların giderilmesinde ve rahatlamasında soğuk sütte çok önemli bir gıdadır.

Kişi temiz bir bez ya da pamuk yardımı ile soğuk sütü göz çevresine ve göz kapaklarına sürmelidir. Bu şekilde gözlerini yaklaşık olarak yarım saat kadar dinlendirmesi gözde meydana gelen kaşıntının geçmesine ve gözlerin rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir