Binance

Google ve Tencent İşbirliği

Google ve Tencent İşbirliği

Google, Çinli teknoloji devlerinden biri olan Tencent ile iki taraflı bir lisans anlaşması yaptı. Bahsi geçen anlaşmaya göre, iki şirket de ilerleyen yıllardaki çalışmalarının bazılarını birlikte gerçekleştirecek.

Çin’de yasaklanmasından sonra istediklerine ulaşamayan Google, Tencent ile gerçekleştirdiği lisans anlaşması sayesinde Çin bölgesindeki kalıcılığını sağlama aldı.

Google, kapsamlı bir ürün gamı ve teknolojisi içinde bulunduran bir anlaşma yaptığını açıkladı. Anlaşmanın değeriyle alakalı bir açıklama yapılmadığından dolayı ayrıntılar bilinmiyor.

Fakat 500 milyar doları aşkın değere sahip olan Tencent ile yapılan anlaşma her iki taraf içinde karlı olacaktır.

Arama motoru olarak kullanımı yasaklandıktan sonra farklı yöntemlerle Çin pazarında kalmak için çaba gösteren Google, yakın bir zamanda Çinli e-spor platformu olan Chushou’ya 120 milyon dolar değerinde yatırım gerçekleştirdi.

Buna ek olarak teknoloji devi, Çin’de bir yapay zeka merkezi oluşturacağının duyurusunu da yaptı.

Tencent firması hakkında bilgisi olmayanlar için, firmanın Çin’in en kapsamlı oyun platformlarından biri olduğunu ve son dönemin en popüler oyunu olan PUGB’nin mobil yayıncılığını üstlendiğini belirtebiliriz.

Geçtiğimiz yıl League of Legends firmasının sahibi olan Riot Games’i satın alan Tencent, LoL oyununun tüm haklarını da elinde tutuyor. Bakalım, yapılan anlaşma sayesinde hangi firma daha başarılı olacak?

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir