Binance

Göbek Yağlarından Kurtulma Yolları

Göbek Yağlarından Kurtulma Yolları
Göbek Yağlarından Kurtulma Yolları

Birçok bayanın göbek bölgesinde biriken yağlar ile sorunu vardır. Peki, bu yağlardan kurtulmak için nasıl bir yol izlemeli? Daha sağlıklı bir vücut ve fit bir görünüm için uygulanabilecek yöntemleri sizler için araştırdık.

Gün içinde tükettiğiniz yiyecek ve içeceklerinize ilave edilen her şeker karın bölgenize eklenen yeni bir yağ tabakasıdır. Bu durumu böyle hayal etmelisiniz. Vücudunuzun dışarıdan alınan extra bir şeker takviyesine hiçbir zaman ihtiyacı yoktur.

“%100 doğaldır” yazılı ambalajlı yiyecek ve içecek maddelerinin çoğu sonradan eklenmiş şeker içerir.

Tokluk hissini arttıracak besinler tüketin. Bunların başında ise protein gelir. Protein alımı tokluk hissini %60 oranında arttırarak gün içinde %60 oranında daha az kalori almanıza neden olur.

Eğer karbonhidratlı besinlerden kendinizi sakınabiliyorsanız mutlaka yapın. Vücudunuzda karbonhidrat azalırsa acıkma hissi de azalır.

Besin lifi tüketin! Örneğin günde 3 adet orta boy elmayı kabuklarını soymadan yiyin. Bir gün içinde sadece 14 gram daha fazla besin lifi tüketerek ayda 3-5 kilo arası verebilirsiniz.

En önemli unsurlardan biri ise hareket etmektir. Hareketsiz kalmak vücudunuza yapabileceğiniz en büyük kötülüktür. Karın bölgesindeki yağları eritmek için sadece karın bölgesini çalıştırmak yetmez. Vücudunuzun bütün kas gruplarını çalıştıran egzersizler yapın. Örneğin; Koşmak veya yürüyüş yapmak.

Gün içinde tükettiğiniz yiyecekleri not alın. Gün boyu koşuşturmanın telaşıyla aklımızdan çıkan veya farkında olmadan ağızımıza attığımız besinler olur. İşte bunları önlemek ve hangi yiyecekten kaç kalori aldığınızı düzenli olarak bilmek için en etkili yöntem not tutmak.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir