Binance

Giyinme Odası Dekorasyonu

Giyinme Odası Dekorasyonu

Giyinme Odası Dekorasyonu

Giyinme odası dekorasyonunda öncelikle dikkat edilmesi gereken konu giyinme odasının açık mı kapalı mı kullanılacak olmasıdır.

Odayla bağlantılı bir şekilde kapaklı kullanılması, kapaklar açıldığında kıyafetlerin doğru rengini görebilmek açısından önemlidir. Bu yüzdende doğru aydınlatma ünitesi seçilmelidir.

Oda ile bağlantısı kapı, sürgülü kapı veya dolap kapağı şeklinde kullanımda ise mekânın ölçüsü maksimum düzeyde kullanılacak şekilde planlanmalıdır.

Işık yine gün ışığı olacak şekilde seçilmeli, renk ayrımının kolaylığı için bu gereklidir.

Öncelikle giyinme odası dekorasyonu yapılacak kişi veya kişilerden şu bilgiler edinilmeli:

1- En çok tercih ettiği giyim tarzı nedir? Pantolon, gömlek, etek, uzun elbise vs. Depolamayı düşündüğü tahmini adet sayısı nedir?

2- Valiz saklama, kutu saklama alanı istiyor mu?

3-Aksesuar ve iç giyim alanı çekmece alanında mı, görülebilir yarı açık veya üstü camlı alanda mı kullanmayı ister, bu detaylıca öğrenilmeli.

Giyinme Odası Dekorasyon Fikirleri

Elbise ve giyim depolama miktarı öğrenildikten sonra, eğer köşe dönüşler varsa bu ideal bir giyinme odasıdır. İki köşe alana uzun kıyafetler gelecek şekilde yerleşim yapılmalıdır. Üst ve altta kutu, şapka, valiz alanı bırakılabilir.

Giyinme odasının uzun duvar kısmına üstte gömlek ve ceketler, hemen alt katına etek, pantolon yerleşecek şekilde alan bırakılmalıdır. Alt bölme ise ayakkabılık aparatıyla tamamlanabilir.

Bu bölüme dolap önü sürgülü ayna konulabilir. İstendiğinde sağa sola kaydırılıp kullanılması daha elverişlidir. Triko, blue jean içinse mutlaka ‘boy raflı’ biçimde bölüm ayrılmalıdır.

Varsa orta alanda boşluk, dikdörtgen biçimli üstü camlı aksesuar (saat, kravat, vb.) bölümü yapılmalı ortada duracak bu aksesuar dolabı 90 cm yüksekliğinde olabilir her iki yönden kullanılabilir, çekmece yapılabilir.

Giyinme odası mümkünse asma tavan ya da barisol ile gün ışığı kıvamında aydınlatılmalı ve asma tavandan havalandırma aparatı olarak fan monte edilmesi kullanıma keyif katacaktır.

Mutlaka rahat giyim için kullanımı rahat ebatlarda puf, etrafı açık, ya da tek sırt dayamalı oturma elamanı kıyafet giyiminde kişiye kolaylık sağlayacaktır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir