Binance

Genç Girişimciler

Genç Girişimciler
Genç Girişimciler

Genç Girişimciler

Genç bireylerin çalışma hayatına girmek için, iş arayışlarına son vermek ve hem eğitim almış oldukları bölümler hem de yetenekleri doğrultusunda bir iş kurabilmeleri adına, devlet tarafından onlarca alanda destek sağlanmaktadır. Genç girişimciler de almış oldukları bu destekler sayesinde, çok ciddi başarılar elde etmekte ve karar vermekte zorlanan yaşıtlarına da adeta güç vermektedirler. Gençlerin devlet destekli olarak kurmuş oldukları bu işlerde başarı sağlamasının ise, birçok farklı nedeni vardır. Bunlardan ilkini öğrencilerin aldığı eğitimler olarak söyleyebiliriz. Çünkü, devlet desteklerinden faydalanılabilmesi için, kişilerin katılmış oldukları eğitimlerde, karşılaşılabilecek zorluklar, bu zorlukların nasıl ortadan kaldırılacağı, işletmenin nasıl geliştirileceği ya da üretimde ve tüketimde nasıl tasarruf edilebileceği gibi konularda, uzmanlar tarafından bilgi alışverişi yapılmaktadır. Devlet tarafından verilen bu eğitimlerin amacı, temel bilgiler ile genç girişimcilerin ezberci olmalarını sağlamaktan çok, atölye dersleri ile kişilerin bilgi alışverişi yaparak, farklı bilgilerin öğrenilmesi ve daha çok yaratıcılık ile çözüm yolu bulunması amaçlanmaktadır.

Bu eğitimlerden başarı elde eden ve işletmesinde de bu başarıyı sürdüren gençler, tek bir sektörde yoğunlaşmamıştır. Doğru bir sektörde hareket etmek için araştırmalar yapan gençlerimizden bir kısmı tarım sektöründe, bir kısmı hayvancılık sektöründe olurken, tamamen kendi geliştirdikleri ürünleri piyasaya sunan yenilikçilik örneklerinde bulunan genç girişimcilerden de bahsetmemiz mümkündür. Bundan dolayı, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için daha fazla beklememeli ve KOSGEB, İŞKUR, kalkınma ajansları ya da üniversitelerde açılan Girişimcilik derslerine kayıtlarınızı yapmalısınız.

Genç Girişimcilere Tavsiyeler

Gençlerimiz için uzmanlardan gelen tavsiyelerden ilki cesaret üzerinedir. Çünkü, onlarca farklı proje, kişilerin kendilerinde bu işi yapacak cesareti bulamadıklarından dolayı bir köşede öylece beklemektedir. Fakat, tek bir adım ile başlanılan girişimcilik faaliyetlerinde başarı olduğu ve defalarca kez de başarı elde edildiği görülmektedir. Bundan dolayı, projenizin konusu ne olursa olsun kesinlikle kendinizi küçümsememeli ve hayallerinizin peşinden koşmalısınız. Sizi durduran konu finansman alanında ise, bunu da devlet destekleri ile çözebilirsiniz. Görüleceği üzere, devlet destekleri sayesinde hem gereken işletme eğitimlerini alıyorsunuz hem de projenizi faaliyete geçirebilmek için ihtiyaç duyduğunuz finansmanı alabiliyorsunuz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir