Garanti Bankası Kefilsiz Taşıt Kredisi

Sıfır bir araç almak isteyen ve bunun için de en uygun kredi için banka arayışında olanlar, Garanti Bankası’nın ayrıcalıklarından vakit kaybetmeden faydalanmaları gerekmektedir. Çünkü, Garanti Bankası, hazırlamış olduğu kredi paketi ile sizlerden hiçbir şekilde kefil talebinde bulunmamakta ve 100 bin liraya kadar olan finansman açıklarınızı da 48 ay vade ile karşılamaktadır. Garanti Bankası kefilsiz taşıt kredisi detaylarına bakacak olursak, faiz oranları, vade süreleri ve diğer detayları şu şekilde sıralayabiliriz.

Garanti Bankası kefilsiz taşıt kredisinde, vade süresi 1 ile 48 ay arasında belirlenmektedir. Genellikle 12 ay olarak alınan bu kredide, faiz oranı %1,29 olarak belirlenmiştir. Fakat, vade süresini ne kadar uzun tutarsanız faiz oranı da o kadar artacaktır. Krediye başvuru yapacak olan kişiler için, 100 bin liraya kadar kredi verilmekte ve kredi karşılama oranı yüzde yetmiş olarak belirlenmiştir. Üst sınır olarak değerlendirilen bu tutar, eğer araç için eksik kalıyorsa, kalan tutarı kendi yapmış olduğunuz birikimler ile karşılamanız gerekmektedir. Banka bu kredi paketi için kefil talep etmediğinden dolayı, alacağınız aracın teminatını isteyecektir. Eğer, borçlarınızı ödemezseniz, araç banka tarafından rehin alınacaktır.

Taşıt kredilerinde genellikle merak edilen masraflarda ise, oldukça uygun tutarlar belirlenmiştir. Tahsis ücreti olarak, kredi başvurusunda tek seferlik olmak üzere %0,5 tahsis ücreti alınmaktadır. Son olarak da, kişilere kredilerinin onaylanması halinde, hayat sigortası yapılacaktır. Bu da kişilerin yaşlarına bağlı olarak farklı şekillerde krediye yansıtılacaktır.

Garanti Bankası kefilsiz taşıt kredisine başvurular, banka şubelerinden kabul edilmektedir. Fakat, kredi başvurusundan önce, satın almak istediğiniz araca karar vermiş olmalı ve yetkili olan bayiden bu aracın hangi fiyat üzerinden anlaşıldığına dair belgeleri de yanınızda bulundurmanız gerekecektir. Bunun beraberinde kredi başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurusu sırasında, eğer Garanti Bankası’nda bulunan bir vadesiz mevduat hesabınız bulunmuyorsa, hesap açılışı da gerçekleştirilecektir. Sizler de bu hesap vasıtası ile paranızı çekebileceksiniz. Son bir hatırlatma ise kredi notundan yana olacaktır. Çünkü, kefilsiz olarak verilen bu kredide, kredi notu düşük olanlara kesinlikle olumlu bir geri dönüş sağlanmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir