Binance

Fondöten Kullanmanın İncelikleri

Fondöten kullanımı hususunda bayanların adeta bir ressam edası ile sarf ettikleri efor benim her zaman dikkatimi celp etmiştir.

Bir kadının güzelliğinde beş unsur etkilidir. Saç, yüz bakımı, el ve cilt bakımı, kılık kıyafet olarak görünüş, estetik güzellik.

 

Bu beş unsur içerisinde yer alan, yüz bakımı kısmında karşımıza çıkan fondöten, kadınların sık sık kullandığı leke kapatmak veya yağlı ciltler için parlamayı önlemek amaçlı kullanılan bir kozmetik ürünüdür.

Fondöten nasıl kullanılır ya da kullanılmalıdır diye telaş içinde araştırma yapan hanımlarımıza bir yararımız olsun diye küçük sırlar olan ipuçları vereceğiz.

 

  • Fırça

Fondöteni yaymak ve ince tabaka haline getirmek için küçük dokunuşlar yaparak cildinize uyguladığınız fırça, makyajda çok önemli bir etkendir. Fırça seçimlerinde dikkat edilmeli, mümkünse nemli bir fırça ile fondöten kullanılmalıdır.

  • Fondöten

Fondöten miktarı, yoğunluğu ve markası –ki markasının iyi olması içerdiği maddeler hakkında negatif ya da pozitif bir düşünce kazandıracaktır- kullanım hususunda oldukça aydınlatıcı unsurlardır.

  • Cilt Rengi

Fondötenin cildinizin rengine göre kullanmalısınız. Leke kapatmak, yağlı ciltlerin parlamasını engellemek kesinlikle amacınız olmamalı. Hafif dokunuşlarla kullanmalısınız. Ayrıca Fondöten kullanılmadan önce nemlendirici kremler kullanılmalıdır.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir