Binance

Findeks Notu Arttırma Yolları

Findeks, Kredi Kayıt Bürosu ve ülkemizdeki tüm bankaların kullanmış olduğu bir kayıt uygulamasıdır. Burada, kişilerin TC kimlik numaraları kullanılarak, bu zamana kadar hangi bankalar ile çalıştığı, şuan bankalardan ne gibi işlemler yaptıkları, borçlarının miktarı ve buna ek olarak bu zamana kadar borçlarını hangi düzen ile ödedikleri kolayca anlaşılmaktadır. Kişilerin bankalar ile yapmış oldukları bu ödeme sıklığı ve başvurular değerlendirildiğinde ise, kişilerin Findeks notu ortaya çıkarılmaktadır. Belirli değer aralıklarında ele alınan kredi notları, kişilerin ne gibi işlemlerden faydalanacaklarını da bizlere ifade etmektedir. Bundan dolayı, Findeks’in internet sitesine girerek, kendi sicil geçmişinizi ve notunuzu öğrenebilirsiniz.

Eğer, notunuz riskli grupta ise yani düşük bir seviyedeyse, kesinlikle bunu dert etmemelisiniz. Sizlere bahsedeceğimiz Findeks notu arttırma yolları sayesinde, daha iyi yerlere notunuzu çıkarabilirsiniz. Bunun için sırasıyla şu işlemleri yapmalısınız.

  • Findeks üzerinden sorgulama işlemi tamamlanınca, ilk olarak hangi bankaya düzensiz ödemeniz olduğuna bakmalısınız. Bu ödeme bozukluklarının nedeni, maaş gününüz ile uyumsuz ise, bankanız ile görüşerek hesap kesim tarihini değiştirme talebinde bulunmalısınız.
  • Kesinlikle toplam borcunuzu bilerek yola çıkmalısınız. Farklı bankalara olan kredi veya kredi kartı borcunuzu, buna ek olarak da elden bir borcunuzun olup olmadığına bakmalısınız. Eğer, maaşınızın yarısı ile bu ödemeler tamamlanmıyorsa, harcamalarınızda kısıtlamalara gitmeye başlamanız gerekmektedir.
  • Kredi kartından kaynaklı borçlarınız bulunuyorsa, bunların asgari tutarlarından ziyade dönem borçlarını ödemeye gayret etmelisiniz. Aksi taktirde, kredi notunuz artacak ama hızı yavaş olacaktır.
  • Bir miktar birikiminiz varsa ya da elden borç alacağınız birisi varsa, düşük miktardaki borçlarınızı tek seferde kapatma yoluna gidebilirsiniz. Bu, bankaların sevdiği ve kredi notunuzu da arttıran bir yoldur.
  • Sabırlı olmanız gerekmektedir. Findeks notu arttırma yollarına başladıktan sonra, sonuçlar için en az 3 ay beklemelisiniz. Bu süre içerisinde kesinlikle yeni bir kredi veya kredi kartı için başvuruda bulunmamalı, borçlarınızı kesinlikle gününde ödemelisiniz.

Yalnızca beş yöntem ile Findeks’te karşınıza çıkan kredi notunuzu arttırabilir, bankalardaki kötü imajınızı da bir anda değiştirebilirsiniz. Sabırlı olmalı ve üç ya da dört ay boyunca, bahsettiğimiz beş maddeyi eksiksiz uygulamalısınız.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.