Binance

Facebook Messenger Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger Nasıl Kullanılır?
Facebook Messenger Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger Facebook’un kullanılmasının kolaylaşması ve insanların birbiriyle iletişime geçmesi amacıyla yapılmıştır. Facebook Messenger konuşma olayının telefonda daha kolay ve anlık olmasını sağlıyor. Konuşmaya ek olarak resim, video, emoji gibi paylaşımlarında yapılmasını sağlıyor. Kolay kullanılabilir bir ara yüze sahip olduğu için kolaylıkla anlaşılması sağlanıyor.

Facebook Messenger Kurulumu Ve Üyeliği Nasıl Yapılır?

Facebook Messenger akıllı telefonların mağazası üzerinden kolaylıkla indirilebiliyor. İndirme işleminden sonra programı açarak Facebook ile bağlan yada e-posta ve telefon numaranız ile bağlanılabiliyor. Messenger girişimizi yaptıktan sonra kişilerinizi senkronize edebilir ve daha çok kişiyle iletişime geçilebiliyor.

Facebook Messenger’da Mesaj Nasıl Gönderilir?

Ana sayfada iken mesaj baloncuğu olan simgeye tıklayarak istediğiniz kişiyi seçip ardından göndermek istediğiniz mesajı yazıp aynı simgeye tekrar tıklamak yeterli oluyor.

Emoji mesajı göndermek için tekrar aynı konuşma yerine girerek gülen yüz simgesine tıklayıp istediğiniz emoji seçildikten sonra yollanılıyor.

Fotoğraf çekip göndermek için ise konuşma bölümündeki kamera simgesine tıklayarak fotoğraf çekip, yollanılıyor.
Önceden çekilmiş bir fotoğraf göndermek için ise küçük çerçeve içerisindeki simgeye tıklayarak istenilen fotoğraf seçildikten sonra gönderiliyor.

Sesli mesaj göndermek için ise konuşma bölümündeki mikrofon bulunan simgeye tıklanarak istenilen ses gönderiliyor.

Messenger’da Görüntülü Ve Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Messenger’da sesli ve HD görüntülü bir arama yapmak tamamen ücretsizdir. Messenger’da sesli arama yapmak için arkadaş listenizden aramak istediğiniz kişiyi seçerek ya da ana sayfada bulunan sesli arama simgesine tıklayarak arama yapılıyor.

Messenger’da görüntülü arama yapmak için ise ana sayfada bulunan sesli arama simgesine tıklayarak önünüze çıkan arkadaş listenizden aramak istediğiniz kişiyi seçtikten sonra kişinin yanında bulunan görüntülü arama simgesine tıklamanız yeterli oluyor.

Messenger Ayarlarında Neler Var?

• Bildirim sesleri ayarları
• Sohbet balonları
• Fotoğrafları ve videoları kaydetme
• Konum bilgisi gizleme gösterme
• Kişisel hesap ayarları

gibi ayar seçenekleri kullanılarak kullanım kolay bir hal alıyor.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir