Binance

Facebook Gruplarında Nasıl Ek Gelir Elde Edebiliriz?

Facebook Gruplarında Nasıl Ek Gelir Elde Edebiliriz?
Facebook Gruplarında Nasıl Ek Gelir Elde Edebiliriz?

Facebook Gruplarında Nasıl Ek Gelir Elde Edebiliriz?

Facebookta artık çoğu kişiler saatlerini geçirmekte ve içerisinde gezmektedir. Peki hiç düşündünüz mü facebooktaki grubumuzdan ek gelir nasıl elde ederiz diye?

Facebook ve twitterdan nasıl ek gelir elde ederiz konusunu bir başka makalede açıklamıştık. Fakat bu makalede ise; eğer bir grubumuz var ve ciddi bir kullanıcı sayısına sahip ise bu gruptan nasıl ek gelir kazanabiliriz bunu anlatacağız.

Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Öncelikle anlatacaklarımız sıfırdan yüksek kullanıcı sayısına ulaşabilecek gruplar içindir.

Lafı fazla uzatmadan işte işin püf noktaları;

Öncelikle açacağımız bir grup ister geyik olsun, ister siyasi olsun, ister bir sanatçının fan sayfası olsun o an moda olan bir grup seçilmeli ve tüm çabamızı bu grup için harcamalıyız.

Arkadaşlarımızı bu gruba davet etmeli ve onlarında arkadaşlarını davet etmelerini sağlamalıyız.

Grubumuz yavaş yavaş büyüyor ve 10.000lere ulaştık işte bu noktada yapmanız gereken, internetteki webmaster forumlarına üye olup ilanınızı vermek. Googleda “webmaster forumu” olarak aratırsanız bir çok kaliteli forum bulabilirsiniz.

Bu webmaster forumundaki bazı webmasterlar, gerek sitesinin tanıtımı olsun gerekse sitesinin bir ürünü olsun bunun için reklam vermeye hazırdırlar. Bizim tüketici profilimiz ise bu kişilerdir.

Gün geçtikçe sizin ve arkadaşlarınızın reklamlarına bağlı olarak grubumuzun üye sayısı artmaktadır. Ne kadar çok grup üyesi o kadar çok reklam ve para demektir bunu unutmayın.

Grubumuzun sayfasını güzelce dizayn ederek ilgi çekici hale getiriyoruz ki bunun için facebook çeşitli araçlar size sunmaktadır.

Webmaster forumunun ilan sayfasına “10bin üyeli facebook grubuna reklam alınacaktır.” Gibi bir ibareyle reklam almak istediğinizi belirtiyorsunuz.

Reklamı belirtirken reklam ücreti ve nasıl reklam alacağınızda önemli. Fiyat için diğer kişiler nasıl fiyat veriyorlar bunu incelemeniz yeterli olacaktır.

Reklam seçeneğini seçerek reklam fiyatlarını ilanda belirtirseniz, reklam verecek kişi için yararlı olacaktır. Örneğin Reklamı grup sayfasına mı, yoksa güncelleme kısmına mı ya da herkese mesaj şeklinde mi alacağınızı ve buna göre fiyatını yazabilirsiniz.

Sonrası ise gelecek mesajları beklemek ve facebooktaki grubunuz üzerinden para kazanmak.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir