Binance

Evinizin En Önemli Bölümlerini Baştan Yaratın

Evinizin En Önemli Bölümlerini Baştan Yaratın

Herkes için evinin en önemli bölümünün farklı olduğunu görebiliyoruz. Fakat çoğu kişi için mutfak, banyo ve balkon bir evin en önemli bölümleri arasında yer alır. Bu bölümlerin düzenli olması, şık durması ve dekorasyonunun doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir. Yazımızda sizlere bu bölümler için yapabileceğiniz dekorasyon fikirleri vereceğiz.

Mutfak Dekorasyonu

İlk olarak mutfak dekorasyonunuzdan başlayalım. Bir mutfak dekorasyonu için en önemli olanın mutfak dolapları olduğunu söyleyebiliriz. Eğer mutfak dolaplarınız eski ve demode bir yapıya sahipse ne yaparsanız yapın mutfağınıza modern bir görünüm katamayabilirsiniz. Bu yüzden mutfak dekorasyonu yapacağınız zaman işe ilk olarak dolapları değiştirmekten başlayın.
Mutfak dolaplarının seçimi sırasında mutfak tipinize göre farklı model ve renklerde tercih yapabilirsiniz. Mutfağı küçük olarak kişiler dolaplarını olabildiğince açık renklerde tercih etmeye dikkat etmelidir. Koyu renkli bir mutfak dolabı mutfağınızın daha küçük durmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda açık renkli mutfak dolabı mutfağınıza daha aydınlık ve ferah bir hava katar.

Banyo Dekorasyonu

Banyo dekorasyonunda da önemli bölümlerden birisi banyo dolapları oluşturmaktadır. Banyo dolaplarının seçimi sırasında çok titiz olmanız gerekiyor. Özellikle dolapların suya dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra dolabınızda çekmece olmasını da tercih edebilirsiniz. Banyolarda çekmece çok kullanışlı olabiliyor. Dolapların boyutunu banyonuzun büyüklüğüne göre tercih edebilirsiniz. Banyonuz küçükse banyo dolabınızın geniş olmasını değil de uzun olmasını tercih edebilirsiniz. Genellikle küçük banyolarda geniş banyo dolabı fazla yer kapladığı için kullanımı kısıtlamaktadır.

Banyo dekorasyonunda diğer bir dikkat etmeniz gereken nokta ise; aksesuar seçimidir. Dolabınızın çevresine yerleştireceğiniz aksesuarların kullanışlı olmasına ve banyonuzda seçtiğiniz renklerle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Balkon Dekorasyonu

Evinizin en huzurlu köşelerinden birisi balkonunuz olduğuna eminiz. Genellikle balkonlu eve sahip olan kişiler sabah kahvaltılarında veya çay, kahve içecekleri zaman balkonunda zaman geçirmeyi tercih ederler. Cam balkon ise bir balkon dekorasyonunda en fazla tercih edilenler arasındadır. Ülkemizde dört mevsiminde yaşandığını düşünürsek cam balkonun her mevsim için oldukça kullanışlı olacağını düşünüyoruz.

Özellikle çocuklu ailelerin mutlaka cam balon tercih etmeleri gerekiyor. Çocuklarının güvenliği için bu çok önemlidir. Balkon dekorasyonunuzda ek olarak minderler veya armut koltuk tercih edebilirsiniz. Eğer kahvaltılarınızı veya akşam yemeklerinizi balkonunuzda yemeyi tercih ediyorsanız ek olarak ufak bir masa takımı koymalısınız. Çiçekler ise balkonların vazgeçilmezleri arasındadır. Bahçe işlerini seviyorsanız isterseniz biber veya domateste yetiştirebilirsiniz.

Kaynak : http://mobilyadekorasyoncu.net/

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir