Binance

Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak

Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak
Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak

Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak

Evde iş arıyor ancak ne yapacağınız konusunda kararsız mı kalıyorsunuz? Kelimelerle aranız iyiyse ve yazmaktan hoşlanıyorsanız evde online yazılar yazarak para kazanabilirsiniz. Aşağıdaki makaleyi okuyarak bu iş imkanı sayesinde nasıl para kazanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Evde yazı yazarak nasıl para kazanılır?

1 – “nasıl yapılır” siteleri için yazılar hazırlayın. Nasıl yapılır sitelerinin çoğuna makaleler göndererek paralar kazanabilirsiniz. İnternet siteleri görüşleriniz ve makaleleriniz için size ödeme yapar. Para kazanmak için yavaş ve sancılı bir süreçtir ancak kararlı olursanız başarılı olabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan ve aile üyelerinizden yazılarınıza tıklamalarını isteyin.

2 – Genel makale içerikleri yazın. Freelance makale çalışmaları için ödeme yapacak bir sürü internet sitesi vardır. Firmalar konuları belirleyebilir ya da bu kararı size bırakırlar. Her internet sitesinin kendi kuralları ve ihtiyaçları vardır. Bu nedenle ödevinize iyi çalışmanız gerekir. Belli bir konuda hazırladığınız bilgi içerikli makalelerinizin her 100 kelimesine 1 TL ücret ödenmektedir. Detaylı bilgi için yazımızın en altındaki “makale yazarı aranıyor” adlı resme tıklayabilirler.

3 – Forumlara yazılar gönderin. Bu yazılar sizi zengin etmez ancak yazı adedine bağlı olarak günlük 20 TL’ye kadar para kazabilirsiniz. Google’da post işleri araması yaparak birçok iş fırsatına ulaşabilirsiniz.

4 – Twitterda olmak isteyen, blog yazmak isteyen ve her yerde görünmek isteyen ancak vakti olmayan insanlar vardır. Bu kişiler başkalarına bu işleri yapmaları karşılığında para öderler. İlginizi çekiyorsa kazançlı bir tercih olacaktır. Örneğin facebookta bir grubun yöneticiliğini yaparak aylık hatırı sayılır bir ek gelir elde edebilirsiniz.

5 – Blog. İnternette para kazanmak isteyen bireyler için en popüler alternatiflerden biri olmuştur. İnterneti düzenli olarak kullanan on kişiden sekizi blog yazmaya başlamıştır. Blogdan para kazanmanın çeşitli yolları vardır:
Google Ad Sense’i kullanın
Yerel reklamlar ekleyin
Farklı reklam hizmetleri kullanın

Uyarılar

Online yazılar için yapılan ödemelerin çoğu başlangıç için düşük olacaktır. Parlak zekalı değilseniz veya çok talep görmüyorsanız kazanacağınız para ortalama 500 TL’yi geçmeyecektir. Ancak zamanla profeyonelleştikçe aylık 500 TL ve üzerinde paralar kazanabilirsiniz.

“Evde iş yaparak para kazanmak istiyorum ne yapabilirim?” diyenlere özel evde ek iş imkanlarını ve ek kazanç fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir