Binance

Evde Etamin Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Etamin Yaparak Para Kazanma Yolları
Evde Etamin Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Etamin Yaparak Para Kazanma Yolları

El işi yapmak, özellikle bayanlar tarafından çokça tercih edilen bir boş zaman aktivitesidir. El işi, dantel, örgü, kanaviçe, etamin, goblen, oya, nakış ve daha birçok içeriği kapsar.

Uzun süreli dikkat ve özen gerektirdiği için dış dünyanın karmaşasından uzaklaşmak, birkaç saatliğine de olsa zihnen dinlenmek için tercih edilir.

Ancak bayanlar için el işi, artık yalnızca bir boş zaman aktivitesi olmaktan çıkmış, ek gelir sağlayıcı bir kaynak olmuştur. Özellikle son yıllarda etamin yaparak para kazanmak oldukça revaçtadır.

Etamin İle Neler Yapılabilir?

Etamin ile kişinin hayal dünyasına göre çok çeşitli ürünler ortaya çıkarılabilir. Ancak son yılların en gözde ürünü etamin kolyelerdir.

Kolye dışında yastık kılıfı, bez tablo, bileklik, kitap ayracı, anahtarlık, ayakkabı süsü gibi birçok seçenek de mevcuttur.

Etamin yapabilmek için öncelikle bir tuhafiyeye gidip gerekli malzemelerin alınması gerekir. Başlangıç için etamin kumaşı, iki çeşit etamin ipi, kasnak ve etamin iğnesi yeterli olacaktır. Daha önceden hiç etamin yapma tecrübesi olmayan kişiler için öğrenme ve pratik yapma aşamasında bu ürünler yeterli olur.

Malzemeler alındıktan sonra internetten bulunabilecek herhangi basit bir desen örneği ile pratik yapılmaya başlanabilir. Genel mantığı küçük çapraz karelerden, büyük desenler çıkarmak üzerine kuruludur.

Yeni başlayanların öğrenmesi, bilenlerin de farklı teknikler öğrenip yeteneğini geliştirebilmesi, hangi ürünler için hangi malzemelerin kullanılması gerektiği bilgisi için açılmış birçok Youtube kanalı bulunmaktadır.

Etamin yapmak isteyen kişiler, çekilmiş yüzlerce videodan yararlanarak birçok ürün ortaya çıkarabilirler.

Etamin İle Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle internetten küçük çaplı bir araştırma yapmakla başlanabilir. Etamin seven insanların ürün olarak neleri tercih ettiği, hangi desenlerin çok tuttuğu ve üreticilerin mallarını nasıl pazarladıkları araştırılabilir.

Ardından favori desenler ve ürünler birkaç örnek oluşturacak şekilde hazırlanabilir ve ardından üretici tarafından öncelikle kendi sosyal medya hesaplarından reklamı yapılabilir.

Üretici herhangi bir bijuteri veya butikle anlaşabilir ve yaptığı ürünlerden birkaç örneği orada sergileyebilir. Ardından talebe göre sürekli üretime geçebilir.

Burada önemli bir püf nokta vardır. Üreticiler, malları talep görüp devamlı üretime geçtikten sonra, ürünleri yapmak için kullandıkları malzemeleri toptan almaları, maliyeti düşüreceği için daha mantıklıdır.

Örneğin kolye yapımı için gerekli kolye aparatlarının internetteki toptan satış yapan sitelerden veya toptancılardan alınması çok daha karlı bir tercih olacaktır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir