Binance

Ev Yapımı Kolay Sivilce Maskeleri

Sivilceler genel anlamda cilt sorunları olarak adlandırılmaktadır. Cinsiyet fark etmeksizin bay bayan hemen herkes de belirli yaştan sonra görülmeye başlayan cilt sorunlarıdır.

Sivilcelerin oluşumların da belirli nedenler bulunmakla beraber, kimi zaman da genetiğe bağlı olarak da nüksedebilmektedir. Özellikle bayanlarda güzellik kavramına ve bakım anlayışına ters düştüğü düşünülmektedir. Bu sebeple kimi zaman ilaçlar devreye girerken kimi zamansa bitki kürleri kurtuluş olarak görülmektedir.

Sivilce oluşumundaki en baskın nedenler arasında yanlış beslenme ve stres yatmaktadır. Kişilerin besin düzeni içerisinde tükettikleri fazla yağlı besinler cilt altlarında birikme yaparak üst kısımdan kendisini göstermektedir. İş ve özel hayat derken yaşamın genelinde var olan koşuşturma süreçleri, yine cilt üzerinde akne, sivilce oluşumunda etken olmaktadır.

Doğal Sivilce Yönetmeleri

Oluşum sebebi ne olursa olsun, cilt üzerinde göze hitap etmeyen sorunu ortadan kaldırmak için ilaç tedavisinden önce, doğal yolları izlemek daha sağlıklı adım olacaktır. Bu tarifler arasında;

Limon- Bal Karışımı; sivilce konusunda limon oldukça etkili besindir. 1 yemek kaşığı limon suyuna 2 yemek kaşığı bal ekleyerek orta ateşte pişirin. Sıcak etkisi azalınca yüzünüze sürün, karşımın yaklaşık olarak 10 dakika yüzünüz de bulunulması gereklidir. 10 dakika sonrasında ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı en az 10 gün düzenli devamlılık sağlamanız durumunda ciltteki gelişmeleri gözlemleyebilirsiniz.

Elma– Bal İle Maske; elma içerik olarak ölü deriyi atma ve iyileştirme konusunda etkilidir. 1 adet elmayı rendeleyin, üzerine 2 3 yemek kaşığı bak ekleyin. Elde edilen karışımı cildinize sürün ve ortalama 15 dakika bekletin. Arkasından temizleyin.

Gül Suyu-Bal Maskesi; önemli temizleme araçlarından olan gül suyu, sivilce konusunda da oldukça etkilidir. 1 yemek kaşığı gül suyuna, 1 yemek kaşığı bal ekleyerek elde edilen karışımı yüzünüze sürerek 15 dakika bekletin. Arkasından durulayın.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.