Binance

Ev Hanımları İçin Kredi Çekme Şartları

Ev Hanımları İçin Kredi Çekme Şartları
Ev Hanımları İçin Kredi Çekme Şartları

Ev Hanımları İçin Kredi Çekme Şartları

Ev Hanımlarının daha çok iş hayatında aktif rol almasını sağlamak için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve KOSGEB çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İş hayatında kadınların giderek aktif rol alması birçok girişimci ev hanımının ortaya çıkmasına neden oldu.

Sizlerde ev hanımı olarak kredi çekmek istediğiniz bazı bankaların sizlere bu konuda hizmetler sunduğunu bilerek harekete edebilirsiniz.

Bunun için sizlere kredi verecek olan bankaların ve bankaların sizlerden istediği şartları açıklamak istiyoruz.

Ev Hanımlarına kredi veren bankalar

Ev hanımı olarak kredi çekmek istediğiniz zaman bankaların sınırlı olduğunu bilmelisiniz.

Bu konuda Aktif Bank, TEB, En para ve Odeabank ev hanımlarına uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır.

Ortalama üst limit olarak ise bankaların belirlediği kredi çekim oranının 30 Bin TL civarında olduğunu ayrıca belirtmek istiyoruz.

Kredi çekim şartları

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bankaların Ev Hanımlarına kredi verirken bazı kriterleri ev hanımlarından istediğini belirtmek istiyoruz.

Öncelikli olarak ev hanımı da olsa düzenli bir gelirinizin bulunması gerekmektedir. Yani bu eşinizden kalan bir maaş veya kira getirisi gibi belgelenen bir evrak olmalıdır.

Bunu resmi olarak beyan ettiğiniz zaman içerisinde bankalar sizlere gerekli olan nakit ihtiyacınızı karşılamak için kredi vermektedir.

Ev Hanımları’nın kredi çekebilmesi ise bankaların sadece ihtiyaç kredisi türünde destek verdiğini belirtelim. İhtiyaç kredisi türünde de vade oranlarının 48 ay olduğunu ve daha fazla vade sayısı yapamayacağınızı belirtelim.

Daha önce bankacılık işlemleri sırasında herhangi bir kara liste içerisine girmemiş olmanız ve kredi sicil notunuzun yüksek olması da sizlerden istenecek olan diğer belgeler arasında yer almaktadır.

Yani bu yüzden kredi çekmek istediğiniz zaman herhangi bir bankanın şubesine giderek kredi sicil notu konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çekmek istediğiniz kredi türü ile gelirinizi gösterdiğiniz belge arasında bankaların yaptığı anlaşma gereği ödenecek olan tutarın gelirin yarısından fazla olmaması gerekmektedir.

Yani 2 Bin TL geliri olan bir ev hanımının aylık ödeme konusunda en fazla Bin TL civarında bir rakam ödeme şansı bulunmaktadır. Bunun dışında herhangi bir şekilde kredi ödeme planı yapamazsınız.

Ev Hanımlarının kredi çekmek istedikleri zaman ipotek verecekleri durumda, eğer evli iseler eşlerinin mutlaka rızasını gösteren bir belge ile bankaya başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Eşinin rızası olmadan bankaların hiçbirisinden kredi çekme şansını bulamazsınız.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir