Binance

En Yaygın iOS 10 Sorunları ve Çözümleri

En Yaygın iOS 10 Sorunları ve Çözümleri

iPhone 7 ile beraber tanıtılan IOS 10 yayınlandıktan sonra çok sık rastlanan bir durum olmasa da kullanıcıların yaşadığı bazı hatalar oluştu.

Piyasaya çıkan her güncellemelerin kusursuz bir şekilde çıkmaması yayınlandıktan sonra güncelleme alarak çeşitli sorunları çözdüğünü düşündüğümüzde bu durumu fazla yadırgamamak gerekiyor.

Iphone kullanıcılarının IOS 10 işletim sistemine geçtikten sonra yaşadığı bazı problemleri ve cevapları inceleyelim.

Brick Sorunu ve Çözümü

IOS 10 yayınlanmasının ilk anlarında telefonuna yükleyen bazı kullanıcıların telefonları çöktü. Ardından Apple tarafına yapılan geri bildirimlerin sayısı artmaya başlayınca durumun farkına varıp hızlı bir şekilde bu sorunu çözdüklerini açıkladılar.

Bluetooth ve Wi-Fi Sorunu ve Çözümü

IOS 10 güncellemesini yapan bazı kullanıcılar kurulum tamamlandıktan sonra telefonlarında Wi-fi ve bluetooth çalışmama sorunlarınla karşılaştılar. Bu hatayı düzeltmenin yolu telefonunuz “Ayarlar” bölümünden Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını sıfırla yollarını izleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Isınma Problemi ve Çözümü

Eğer cihazınıza IOS 10 yükledikten sonra test kullanımında normalinden daha fazla ısındığını fark ederseniz endişe etmeyin. Telefon ilk kurulumda kullanılabilir hale gelse de arka planda yüklenme işlemlerine devam ettiği için bir müddet ısınma problemi yaşayabilmeniz çok normaldir.

Telefon Yavaşladı Sorunu ve Çözümü

Yukarıda belirttiğimiz gibi ilk kurulumda arka planda yükleme işlemi devam ettiği için cihaz normalden daha fazla performans ile çalışmak durumunda kalıyor. Bu da geçici bir süre cihazın yavaş çalışmasına sebep olabilir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir