Binance

En Kolay Zayıflama Yöntemi

En Kolay Zayıflama Yöntemi
En Kolay Zayıflama Yöntemi

En Kolay Zayıflama Yöntemi

Kolay zayıflama yöntemi olarak sizlere zencefilden bahsetmek istiyorum. Genelde yıllardır zencefili mide bulantısını geçirmek için kişiler tüketiyor. Başta Çin olmakla birlikte Asya ülkeleri şişkinliği geçirmek ve sindirime yardımcı olması için 2000 yıldır zencefil çayını tüketiyor.

Kolesterolü düşürücü etkisi de bilinen zencefil, ayrıca kalp ve damar hastalıklarından korunmak için de bitkisel olarak öneriliyor. Yine romatizması olan kişilere de iyi geldiği söylenmekte. Zayıflama olarak ise bilimsel bir araştırma yok fakat zencefil çayı içenlerin genellikle tokluk hissinin yükseldiği belirtiliyor. Tabi herşeyi dozunda almakta yarar var.

Zencefil Çayı İle Zayıflama

Zencefilin yağ yakmayı hızlandırdığı ve kilo vermede yardımcı olduğu kesin olarak ispatlanmamıştır. Fakat 2006 yılında yapılan bir araştırma ile zencefilin kan şekerini düşürdüğü ve tokluk süresi uzattığı, yapılan diyete destek olduğu tespit edilmiştir.

Zencefil Çayı Nasıl Hazırlanır ?

Zencefil çayını tozundan veya kökünden hazırlayabilirsiniz. Toz olarak kullanacaksanız 1 bardak için 1 çay kaşığı yeterlidir. Taze zencefil yani kökü için ise 1-2 dilim kabuğu soyulmuş zencefili 1 fincan kaynar suya atın ve kısık olarak 15 dk kadar bekleyin. Eğer çay çok acı gelirse bir miktar bal ile tatlandırabilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir