Binance

En Çok İzlenen Filmlerin Konusu Nedir?

En Çok İzlenen Filmlerin Konusu Nedir?

Günümüzde pek çok insan güzel zaman geçirmek için boş bir vaktini film izleyerek geçirmeyi tercih eder. Gelişen film sektörü ve oyunculuklar sayesinde birçok filme anında ulaşabilme şansımız vardır. Peki, insanlar en çok hangi filmleri izler ve bu filmlerin konusu nedir?

En Çok İzlenen Filmlerin Konusu Nedir?

En çok izlenen ve birçok kez ödül almış filmlerin konusuna genel olarak bakıldığında içinde dram ve çoğunlukla aşk barındıran konular göze çarpmaktadır. Genellikle insanlar onları duygulandıran, filmleri gerçekçi kılan dram ve romantizm konularını öncelik olarak tercih ederler.

Milyonlarca kez izlenmiş olan Titanic filmi buna örnek olarak gösterilebilir. Güzel işlenmiş bir konu izleyicinin etkisini çekmeyi başarır ve filmi yükseltir.

Konuyu Etkili Kılan Şeyler Nelerdir?

Film konu bakımından dram ve romantizm ön planda olurken, diğer yandan tercih edilen diğer bir konu da Aksiyon ve Macera türüdür.

Aksiyonun ve maceranın tavan yaptığı, bir de bilinen, sevilen oyuncuları içinde barındırdığı filmler de her zaman rağbet görmüştür.

İnsanlar en çok izlenen filmler arasına bu türü de yerleştirmiştir. Çünkü adrenalin insanları canlı tutan ve teşvik eden bir şeydir.

Bir film adrenalin barındırıyorsa, durağan bir filme oranla daha çok tercih edilir. Bir filmin konusu bir savaş, bir yarış ya da aksiyonlu bir çatışma barındırıyorsa o film ‘en çok izlenen’ arasında yerini bulacaktır.

Fantastik Tür

Sıralamamızın son kısmında yer alan tür ise fantastik tür. Fantastik olan filmler, insanları gerçek hayattan sıyırıp farklı bir dünyaya sürükler ve insanlar birkaç saatliğine de olsa bu dünyada olmayı ister.

Buna en büyük örneğimiz ise Harry Potter filmidir. Film yıllarca izlenmiş ve hala izlenmektedir. En çok izlenenler arasındaki yerini sabitlemiştir.

Konusu fantastik olan bir film, eğer bir de güzel işlenmiş ise oldukça rağbet görür. İnsanlar onlara farklı gelen şeyleri izlemeyi, izleyip yeni bir şeyler keşfetmeyi severler.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir