Binance

Emekli Borç Kapatma Kredisi

Emekli Borç Kapatma Kredisi
Emekli Borç Kapatma Kredisi

Emekli Borç Kapatma Kredisi

Günümüzde yaşam standartlarının değişmesi ile beraber ihtiyaçlarda bir artış göstermiştir. Bu süreç içinde birçok kişi kredi kullanımı yaparken bu noktada birçok kişi de borç kapatma kredisine yönelmektedir.

Bu yazımızda sizler için emekli borç kapatma kredisi hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde borç kapatmak kredisi nedir, şartları nelerdir merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

İlk olarak borç kapatma kredisi nedir bu sorunun cevabına bakalım. Aslında borç kapatma kredi tüm borçları bir çatı altında toplayarak tek elden ödeme kredisidir.

Bu noktada tek bir noktadan eşit taksitler ile ödeme yapılırken tek faiz üzerinden borç ödenmiş olur ve kişiyi rahatlatır.

Örnek üzerinden cevaplayacak olursak sizin X bankasına 1,500 TL Y bankasına 2,500 TL Z bankasına 1.000 TL lik bir borcunuz var bu noktada X, Y ve Z bankası tarafınıza ayrı ayrı faiz oranı yansıtmaktadır.

Bununla birlikte aylık asgari ödeme talebinde bulunmaktadır.

Her banka farklı faiz yüklerken aynı zamanda asgari tutar talep ettiği için aylık ödenen miktar oldukça büyük bir rakama tekabül ederken faiz oranları da can sıkıcı olmaktadır.

Ancak bu noktada W bankasında tüm borçlarınızı borç kapatma kredisi altında toplamanız halinde tek faiz, tek elden ödeme ve eşit taksit imkanı bulursunuz.

Bu duruma borç kapatma kredisi denilmektedir ve emekli borç kapatma kredisi ile aynı sistemde çalışır.

Emekli borç kapatma kredisinin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu sebeple birçok emekliye önerilen ve birçok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir.

Avantajlarına baktığımızda ödemelerin bir düzene gireceği için takip etmek kolaylaşır ve ödemeler düzenli olduğu için kredi notu yükselir.

Kredi takip süreci gibi durumlar ile karşı karşıya kalınmaz, geciken taksitler artık tamamı ile diğer kredi ile kapandığı için farklı faiz oranları ile karşı karşıya kalınmaz.

Her banka için ayrı bir faiz ödemesi söz konusu olmaz.

48 aya kadar vade imkanı sayesinde aylık çok düşük meblağlarda ödeme yapılabileceği için aylık ödemeler emeklileri zor duruma sokmaz ve bu şekilde bütçe düzenlenir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir