Binance

Elma Sirkesi İle Zayıflama Kürü

Elma Sirkesi İle Zayıflama Kürü
Elma Sirkesi İle Zayıflama Kürü

Elma Sirkesi İle Zayıflama Kürü

Elma sirkesi zayıflamak isteyen bayanlar için oldukça faydalı bir besindir. Özellikle diyet yaparak zayıflamak isteyen bayanlarımıza elma sirkesini de tavsiye diyoruz.

Ayrıca da midesinde rahatsız olan ve elma sirkesini kullanmaya korkan kişilerde az miktarda tüketerek de oldukça faydasını görebilirler.

Doğal bir besin kaynağımız olan elma sirkesini salatalarda, çorbalarda ve su içinde kullandığınız ölçüde zayıflama etkisini görebileceğiz.

Bunun dışında her sabah veya her akşam 1 su bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırarak ve tabi isteyenler içine bir tane karanfil atarak kendilerine elma sirkesi kürü de hazırlayarak fazla kilolarından çabuk kurtulabilirler.

Bu kürü kesinlikle yavaş yavaş içerek her gün uygulamaya çalışın. Bununla zamanla daha çabuk zayıfladığınızı fark edeceksiniz.

Elma sirkesi metabolizmanızı hızlandırarak daha çabuk zayıflamamıza yardımcı olmaktadır. Dediğimiz gibi mide sorunu olanlar varsa elma sirkesini azaltarak kullanabilirler.

Elma sirkesini su ile içmek dışında isterseniz domatesinize, marullarınızla ya da yeşil soğanlarınızda da tüketebilirsiniz. Böylelikle elma sirkesinden her şekilde faydalanabilirsiniz.

Elma sirkesi zaten tek başına bitkisel bir mucizedir diyebiliriz. Bununla birlikte kendinize elma sirke kürü hazırlayarak da daha fazla bundan yararlanabilirsiniz.

Örneğin; 1 bardak suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1-2 tatlı kaşığı bal katarak, günde 3 defa ve özellikle yemeklerden önce bu kürü içerek, yemek esnasında tüketeceğiniz besinleri yakabilirsiniz.

Ayrıca da gece yatmadan önce ve sabahları aç karnına içeceğiniz bu kürle vücudumuzdaki biriken yağlardan ve vücudunuzda bulunan fazla toksinlerin dışarıya atılmasına da yardımcı olabilirsiniz.

Elma sirkesi içerdiği kalsiyum, meyve asitleri, fosfor, magnezyum, pektin, B grubu ve C vitamini gibi mineral ve vitaminler sayesinde hem vücudumuzun sistemlerinin doğru bir şekilde çalışmakta hem de vücudumuz için gerekli olan enzimleri sağlamaktadır.

Ayrıca da bunların sayesinde de metabolizmamız daha hızlı çalışarak çabuk kilo vermemizde bize yardımcı olmaktadır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir