blogRom / Hayat / Elektronik Sigara Kullanımı Hakkında

Elektronik Sigara Kullanımı Hakkında

Elektronik Sigara Kullanımı Hakkında
Elektronik Sigara Kullanımı Hakkında

Son yıllarda sigara bırakma ya da sigara kullanımını en aza indirmek için sigara bağımlıları çok farklı yöntemleri denemektedir. Ancak dünyada teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmesi ile sigara bırakma yöntemlerine en yenisi ve en etkilisi olan elektronik sigara yöntemi dahil olmuştur. Çok kolay bir kullanımı olan elektronik sigaralar çok fazla tercihe edilmektedir.

Elekrtonik Sigara Ne Demektir?

Sigara kullananların sayısı gün geçtikçe hem dünyada hem de ülkemizde çok fazla bir şekilde yaygınlaşmaktadır. Normal sigara kullanımı sağlık açısından çok zararlı olması nedeni ile sigarayı bırakmak isteyenlerin sayısı çok fazladır. Sigara ve tütün mamüllerine tiryaki derecesinde bağımlı olmaktan kurtulmak için ya da kullanımı en aza indirmek ve sağlığa olan zararlarını azaltmak için kullanılan en son teknoloji ürünleri olan elektronik cihazlara elektronik sigara denilmektedir. Çok önemli özellikleri olan elektronik sigaralar duman yerine çıkan buhar sayesinde normal sigara içiyormuş hissi vermektedir. Bu da normal sigara bırakmaya ya da azaltmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca elektronik sigara kötü bir koku yaymasına engel olur ve son derece sağlığa zararlı değildir. Elektronik sigaralar üç kısımdan meydana gelmektedir. Pil, atomizer ve kartuştan oluşan elektronik sigaralar sigarayı bırakmak için en etkili yöntemdir.

Elektronik Sigara Modelleri

Elektronik sigara kullanımı çok fazla tercih edilmesi ile pek çok modelleri ortaya çıkmıştır. Bu modellerin birincisi sigara modelidir. Adından da belli olduğu gibi bu model sigaraya benzer ve en ilkel elektronik sigaradır. Elektronik sigara modelinde ikinci olarak ise kalem sigara modeli vardır. Bu modelin en büyük özelliği sigara modelinden büyük olması ve sigara bağımlıları için çok daha tatmin verici olmasıdır. Üçüncü elektronik sigara modeli mod ve tank modelidir. Bu modelin ise hazne yoğunluğu bakımından diğerlerine göre çok daha büyüktür. Mod ve tank modeli tüm modelleri içinde buhar miktarı çok daha yüksek olması tiryakilerin hepsini çok daha da tatmin etmesi nedeni ile çok fazla tercih edilmektedir. Sigara bırakmak isteyenler için en doğru seçim elektronik sigara yöntemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir