Binance

Elektrik Borç Sorgulama

Elektrik Borç Sorgulama
Elektrik Borç Sorgulama

Elektrik Borç Sorgulama

Eviniz de ya da iş yeriniz de kullandığınız elektrik her ay düzenli olarak kullanım miktarı yazarak faturalandırılır. Bu faturalar üzerinde abone numaranız bulunur. Bu abone numarası ile elektrik borç sorgulama yapabilirsiniz.

Yeni taşındığınız ya da taşınacağınız ev, işyeri gibi yerlerde kullanılan elektriğin borcunun olup olmadığını öğrenebilmek için elektrik abone numarası ile elektrik borç sorgulama yaparak aboneye ait borçların listesine ulaşabilirsiniz.

Her ilin elektrik dağıtımını yapan anonim şirketleri bulunmaktadır. Örneğin İstanbul için BEDAŞ, Bursa için UEDAŞ, İzmir için GDZ, Ankara için ENERJİSA adı altında elektrik idareleri bulunmaktadır.

Bu şirketlerin web sayfalarına girerek abone numarası ve TC kimlik numarası ile elektrik borç sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Her daire ya da iş yerinin abone numaraları farklıdır. Daire için TC kimlik no, işyeri içinse vergi numarası gerekmektedir.

Sorgulama yapıldıktan sonra aboneye ait borçların ay ve miktarlarına web sitesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Elinize geçmeyen faturalar için de aynı web adresinden haneye ait elektrik faturalarını takip edebilirsiniz. Aboneliği sonlandırmak için İl ve İlçe Elektrik idarelerinden sonlandırma işlemi yapabilirsiniz.

Elektrik dağıtım şirketlerinin her bir web sayfasında elektrik borç sorgulama ya da fatura sorgulama yapılabilmektedir.

Borç sorgulama yapılarak haksız yere borç tutarı ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca borcu kapanmayan elektrik faturaları elektriğin kesilmesine ve saatin bağlanmasına sebep olabilir.

Bu şekilde ki uygulamalar da ekstra elektriği tekrar açtırmak için ücret ödemesi yapılmaktadır. Bu ücret ödemelerin de genellikle yeni abonelerin karşılaştığı sıkça sorunlardan biridir.

Gediz Elektrik Borç Sorgulama

Gediz Elektrik Borç Sorgulama için Tıklayın!

OEPSAŞ Osmangazi Borç Sorgulama

OEPSAŞ Osmangazi Elektrik Borç Sorgulama için Tıklayın!

BEDAŞ Borç Sorgulama

BEDAŞ Elektrik Borç Sorgulama için Tıklayın!

UEDAŞ Borç Sorgulama

UEDAŞ Borç Sorgulama için Tıklayın!

ENERJİSA Elektrik Borç Sorgulama

ENERJİSA Elektrik Borç Sorgulama için Tıklayın!

Elektrik borç sorgulama işlemi yapılan hane ya da işyerinin hangi döneme ait borç tutarının olduğunu ve henüz yeni bir abone iseniz sizden önce kalan borç tutar ve faturalarını takip edebilirsiniz.  

Elektrik borç sorgulama için abone olduğunuz dağıtım şirketinin web sitesini kullanarak en kısa yoldan bu bilgilere ulaşmanız mevcut. Her ilin kendine ait dağıtım şirketleri bulunmaktadır.

Gelen fatura üzerinde dağıtım şirketi ile ilgili bilgilerin olduğunu görebilirsiniz. Aboneler için web üzerinden elektrik borç sorgulaması yapmak kolay ve zaman kaybı gerektirmeyen bir işlemdir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir