blogRom / Genel / Ege’de Gezilecek Yerler

Ege’de Gezilecek Yerler

Ege’de Gezilecek Yerler

Ülkemizin en güzel ve en turistik bölgesi olan Ege, iklim şartları açısından da hayli tercih edilen bir bölge olma özelliğine sahip. Turkuaz tonlardaki denizi ve yemyeşil ormanları ile bizlere bu iki rengin ne kadar uyumlu olabileceğini çok etkili bir şekilde gösteren Ege Bölgesi ismini kıyısı bulunan Ege Denizi’nden alıyor.

Yemyeşil ormanları, tertemiz denizleri, koyları ve plajları ile gezilecek yerler bakımından en önde gelen bölgemiz burası diyebiliriz. Her yıl on yüz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan bölgemiz ülke turizminde de lokomotif görevi üstleniyor.

Sadece bizlerin değil tüm dünyanın hayallerini süsleyen şehir ve bölgelere de ev sahipliği yapan Ege Bölgesi, bünyesinde 8 adet il barındırıyor. Bu 8 şehri nüfus yoğunluklarını göz önünde bulundurursak, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak olarak sıralayabiliriz.

Ege’de Gezilecek Yerler

Çoğumuz lise çağından sonra coğrafi bilgilerden uzak yaşadığımız için, ‘’Afyon da mı Ege’deymiş?’’ diyebiliriz. Olur bu tür durumlar gayet normal. Çünkü Ege denilince akla genellikle İzmir, Muğla ve Aydın gibi kıyı illeri geliyor.

Her bir noktası ile sizi sizden alacak ege bölgesi gezilecek yerler bakımından bizce rakipsiz. Bu konu her ne kadar göreceli gibi dursa da, gezmeyi seven hemen herkesin fikrinin aynı olduğunu da belirtmek isteriz.

Bu yazımızda ege’de gezilecek yerler konusuna pek giremeyeceğiz ama Ege’nin her yerini karış karış anlatacağımız pek çok içeriğimiz olacak. Bölgenin neresinde ne var, hangi il hangi mekanlarla ön plana çıkıyor, ege de es geçilmemesi gereken yerler nereler gibi detayları da içeren her türlü bilgi akışını sizlere sağlamaya çalışacağız.

Öyle ki bölgenin; il il, ilçe ilçe hatta köy köy ve yeri geldiğinde mahalle mahalle her noktasını sizlere aktarmak için elimizden geleni yapacağız.

Gezipedia.net olarak ege hayranları ve gezmeyi seven tüm dostlara tavsiyemizdir. Bizi takip etmeye devam edin ve herkesin merak ettiği ‘’nerede, ne zaman, neresi gezilir’’ türündeki soruların cevabını ilk siz alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir