Binance

Düşük Faizli Evlilik Kredisi

Düşük Faizli Evlilik Kredisi
Düşük Faizli Evlilik Kredisi

Düşük Faizli Evlilik Kredisi

Düşük faizli evlilik kredisi özellikle yaz aylarında sık şekilde başvurulan kredilerdendir. Birçok kişi havaların güzel olması ve tatildeki gelecek kişilerin sayısı daha fazla olduğundan bu dönemde kredi talep edebilmektedir.

Yeni ev kurmak isteyen kişiler, kredi alarak bunu geri öderken taksite böldürerek işlemi çözebilmektedir.

Yani nakit ihtiyacı olduğunda bankalar epey faydalı olabilir. Tabi kredi çekerken gelişigüzel davranmamak gerekmektedir.

Her banka faiz oranı açısından farklılaşmakta ve toplam geri ödemelerde masraflarda da değişebilmektedir. Doğru bankayı bularak kredinizi çekebilir ve 48 aya kadar geri ödeyebilirsiniz.

Düşük faizli evlilik kredisi hangi bankada ne durumda diye soranlar için de İng Kişiye Özelİhtiyaç Kredisi ile %1,69 oranında kredi vermektedir.

İş Bankası yaz kredisi isminde %1,70 oranında, Garanti yaz kredisi %1,79, Deniz Bank % 2,08 oranında kredi vermektedir.

Ziraat Kredi Paketi % 1,63, Vakıf Bank Bayram Kredisi % 1,75 olarak görülmektedir. Bu oranlar sabit olarak düşünülmemelidir.

Ekonomik gelişmeler faiz oranlarına doğrudan etki edebilmektedir. Yani değişken ve miktara göre de değişme payı olan rakamlardır.

En sağlıklı sonuç güncel olarak bankaya doğrudan başvuru yapmak, şartlar da öğrenilerek işlem yapmaktır. Doğrudan bankanın sitesine giderek de ayrıntılar öğrenilebilir.

Eğer düşük faizli evlilik kredisi çekmek istediğinizde kredi notunuzun düşük olmasından şüpheleniyor ve öncesinde kontrol etmek istiyorsanız bankanız ya da ilgili aracı kurumdan bunu sağlayabilirsiniz.

Bankalar, geri ödeme alırken garanti etmek için bazı işlemler yapmaktadır. Bu işlemlerden biri de kredi notudur. Çünkü geri ödeme hakkında fikir edinmek için öncesinde eski ödemelerinizin kontrolü yapılmaktadır.

Gelir belgesi istenmesi de bu nedenledir. Eğer gelir belgesi gösterip maaşınız yüksekse ve bir yandan borç nedeniyle ödeme yapamayacak haldeyseniz kredi verilmeyebilir.

Çünkü banka gelir yüksek olsa bile gider durumuna bakar.

Borçlu haldeyken daha da borca girmeniz bankayı riske atabilir. Yani evlilik için alınan kredilerde de aynı şekilde geri ödeme için bir güvence olması şarttır.

Kredi notunuzu yükseltmek için yapılması gereken ise bir süre bankalarla iyi ilişkiler içinde olmaktır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir