blogRom / Genel / Doğru Teşhis Koyamayan Psikiyatristler

Doğru Teşhis Koyamayan Psikiyatristler

Doğru Teşhis Koyamayan Psikiyatristler

Üniversite ilk sınıfa giderken, final haftası, geri kalan tüm hayatımı derinden etkileyecek olaylar başıma geldiğinde, hiçbir şeyden habersiz, bilinçsiz bir halde, gerisin geri memleketime dönüş yapmıştım.

İlkin, komşu şehirde, daha önceden ailemden habersiz terapi gördüğüm psikoloğa gidilir, sonrasında yaşanılan şehirde bulunan üniversite hastanesinden klinik psikologla görüşülür, konulan ilk yanlış teşhis depresyon olur, bikaç hafta ilaç kullanılır.

Durum düzeleceğine daha kötü bir hal almaya başlayınca, psikiyatristin kapısı çalınır. Kullanılan ilaçlar yüzünden, neredeyse tüm gün yatakta uyuyarak geçer.

Üniversiteyi dondurmak için gerekli olan sağlık raporu için kurul önüne çıkılır. Raporda yazan teşhis psikoz olur. Yaklaşık 6 ay boyunca, yemek saatlerinde kaldırılıp, yeniden uyku modunda bir hayat sürülür.

Başka psikiyatristlerle de görüşülür. Birinin yazdığı ilaçları diğeri değiştirir, kullanılan doz artırılır. Biri psikotik bozukluk teşhisi koyarken, diğeri atipik psikoz, bir başkası manik depresif psikoz teşhisi koyar.

Üniversiteye geri dönüş yapıldığında, araştırma hastanesine gidilir. Şizofreni tanısı konulur.

En son gidilen psikiyatristin, koruyucu tedaviden bihaber olması sebebiyle, aşağı yukarı 3 yıl kullanılan ilaçlar bırakılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir