Binance

Dizüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Dizüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Dizüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Dizüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bir dizüstü bilgisayar alırken dikkat etmemiz gereken fazlaca özellik olduğunu artık hepimiz biliyoruz sanırım işte bu yüzden dikkat etmemiz kavramları bu yazımda biraz anlatmak istiyorum.

İşlemci, RAM, Ekran Kartına çok dikkat etmeniz gerektiğini söylemek durumundayız ve hazır kurulmuş olan Microsoft Office programları ve bir adet antivirus programının da bulunmasını tavsiye ederiz.

13-14 İnç ekrana sahip olan bir dizüstü bilgisayar bize kullanım ve taşıma açısından büyük kolaylıklar sağlayacağını söyleyebiliriz.

Eğer sürekli hareket halinde biriyseniz, 2 kilodan daha az bir ağırlığa sahip olan 13-14 İnç ekrana sahip bir dizüstü bilgisayara sahip olmanızın sizin için daha iyi olacağını söyleyebiliriz.

2 – 2,5 kilodan daha fazla bir ağırlığa sahip olan 15-16 İnç dizüstü bilgisayarlar ise daha çok büyük bir ekrana ihtiyaç duyup da bu dizüstü bilgisayarı sürekli bir yerlere götürmeyecekseniz tavsiye edebiliriz.

Ekran boyutu için karar verdikten sonra işlemci tipini seçmede karar kılabiliriz şimdi.

Şahsen ben size İntel İ5 veya AMD A8 veya AMD 10 işlemcili dizüstü bilgisayarları öneririm.

Hem İntel’in hem de AMD’nin ürettiği işlemcilerin birtakım avantajları olduğunu da belirtmeliyiz.

İ5 işlemcilerin bir ya da birden fazla işlemi yürütürken yüksek performans göstermelerinin yanı sıra soğutma konusunda bizlere AMD’ye göre daha az problem çıkarmakta olduğunu söyleyelim.

AMD ise yoğun grafik içerikli görevleri yaparken daha iyi performans gösterir ayrıca AMD işlemcilerin İntel işlemcilere göre daha ucuz olduğunu da belirtelim.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir