Binance

Dizel Dsg Şanzıman Sorunu

Dizel Dsg Şanzıman Sorunu

Dizel Dsg Şanzıman Sorunu

Günümüzde yoğun trafik içinde debriyaj ile yorulmamak için artık kullanıcılar otomatik şanzımanlı araçları tercih ediyorlar.

Klasik otomatik şanzımanlı araçların, fabrika verilerine bakıldığında aynı model aracın yakıt sarfiyatlarının 100 kilometrede ortalama 1 ile 2 litre arasında fazla yakıt tüketimi olduğunu görebiliriz.

Klasik tork konvertörlü otomatik vites araçların yerini, yeni nesil otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlı araçlar hızla almaya başladı.

Birçok üretici kendi teknolojik imkânları ile otomatikleştirilmiş manuel şanzıman üretmeye ve piyasada söz sahibi olmaya başladı bile.

Bu firmaların başında bir kaç marka ile piyasa da başı çeken Volkswagen grubu otomobiller. Grup yeni nesil şanzımanlarını kısaca DSG olarak adlandırıyor.

İngilizcesi Direct Shift Gearbox olan şanzıman türünün en çok tercih edilen modellerinden birisi olarak görünüyor. Birçok benzinli ve dizel otomobilin DSG şanzımana sahip versiyonları satılıyor.

Skoda, Seat ve Volkswagen marka araçlarda karşımıza çıkan DSG şanzımanın klasik tip otomatik şanzımana göre yakıt tasarrufu ve hızlı vites geçişleri ön plana çıkıyor.

Kullanıcıların birçoğu bu şanzımandan memnun yakıt tasarrufu ve hızlı vites geçişlerinden oldukça memnun görünüyor. Ancak DSG şanzımanlarının yaygınlaşmaya başlamasından sonra kafalarda bir soru işareti belirmiş gibi görünüyor.

Forumlarda, araç servislerinde ve eş dost kullanıcılardan duyulan dizel DSG şanzıman sorunu. Bu konuda biraz araştırma yapıldığında aslında yeni nesil DSG şanzımanların özellikle dizel motora sahip araçlarda hiç de azımsanmayacak kadar arızalarda adının geçtiği öğrenmek mümkün.

Birçok araç yolda kalarak oto servislere çekildiğinde birçok kullanıcı DSG arızası cevabını duyuyor.

Genellikle kavrama elemanlarının arızalanması sonucunda 3.000 ile 5.000 TL arasında servis ücretleri kullanıcıları aracı kullandıkları kadar mutlu ettiğini söyleyemeyiz.

Özellikle ikinci el bir dizel DSG şanzımanlı araç alacakların, alacakları aracı uzman kişilere kontrol ettirmelerini öneriyoruz.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir