Binance

Diş Sızlamasına Ne İyi Gelir?

Diş Sızlamasına Ne İyi Gelir?
Diş Sızlamasına Ne İyi Gelir?

Dişlerin içten kemirilerek çürümeye başlamasıyla birlikte, sıra dişimizin mine kısmına geldiğinde dişimizde sızlamalar hissederiz. Ve bu durum oldukça rahatsızlık vericidir.

Diş sızlamasının önüne geçebilmek için çareler aramaya başlarız.

Ağrı kesiciler akla ilk gelenlerdir ancak kimyasallara başvurmadan önce ilk yapılması gereken bitkisel çözümlerdir.

Diş sızlaması şikayeti olan kişiler için bitkisel öneriler:

Karanfil: Diş sızlamasını önlemek için karanfili iki şekilde kullanmak mümkündür. 4 5 damla karanfil yağını bir pamuğa dökün ve ardından sızlayan dişinizin kenarına sıkıştırın. Karanfilin uyuşturucu etkisi yarım saat içinde kendini gösterecek ve diş sızlamanıza bir son verecektir.

Eğer diş sızlamasını karanfil yağı ile tedavi etme imkanınız yok ise kuru karanfil de kullanmak mümkündür. Bir kaç tane kuru karanfili dişlerinizin arasına sıkıştırın ve bir süre bekledikten sonra karanfilleri çiğnemeye başlayın. Yine karanfilin uyuşturucu etkisi imdadınıza kavuşacak ve diş sızlamasından sizi kurtaracaktır.

Sarımsak: Kokusu itibariyle pek tercih edilmese de sarımsağın tam bir doğal antibiyotik olduğunu kimse inkar edemez. Bir kaç diş sarımsağı ezin ve tuz ile karıştırın. Ardından sızlayan dişinizin üzerine tuzlu sarımsağı koyun. İltihaplanmayı emecek olan sarımsak sizi bu durumdan kurtaracaktır.

Tuzlu gargara: Bir bardak suyun içine 4 5 kaşık kadar tuz ilave edin. Ardından iyice karıştırın ve ağzınızda gargara yapın. Bu karışımı günde bir kaç kez gargara olarak kullanabilirsiniz. Diş sızlamalarınızı hafifletecektir.

Sirkeli su : Kendiniz belirleyeceğiniz bir birim sirke ile bir birim tuzu bir bardakta karıştırın. Ardından bu karışım ile gargara yapın. Sirkeli su hem iltihabı alacak hem de çürük olan diş ağrılarınızın dinmesine yardımcı olacaktır. Diş sızlamasına faydası olan sirkeli suyun dolgulu dişlere bir faydası yoktur.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir