Binance

Dijital Gülüş Dizaynı

Dijital Gülüş Dizaynı
Dijital Gülüş Dizaynı

Herkesin kendine özgü yüz hatları ve gülümsediklerinde ön plana çıkan bir karakteristik görüntüsü vardır. Elbette bazıları için bu görüntü harika görüntü sergilerken, bazıları için gülme eziyet olabiliyor. Aslında dijital gülüş tasarım ile sizi siz yapan tüm bu ayrıntılar bilgisaayr ortamına aktarılıp, size en uygun olacak en doğal ve özgün gülüş tasarımı çalışması başlatılmış olunuyor.

Eğer sizler de daha estetik dişlere sahip olmak ve güldüğünüzde daha estetik bir görüntüye sahip olmak isterseniz hekiminizde dijital gülüş tasarımı hakkında bilgi alabilirsiniz. Yapılan analizlerde son 10 yıl içinde gülüş dizaynı için diş hekimlerinin kapısı oldukça fazla çalınmaktadır. Artık diş hekimleri sadece acı çektiğinizde yardımınıza koşan hekimler değil, estetik kaygılarınızı da ortadan kaldıran hekimler olarak da tercih edilmeye başlanmıştır.

Gülüş tasarımı ile kişilerin ruh halleri ve kendilerine olan güvenleri bile değişebilmektedir. Diş gülüş tasarımında hastanın diş etleri, renk farklılıkları boyutları yani kısaca tüm ayrıntılar dikkatli ve titiz bir şekilde ele alınarak çalışma yapılır. Amaç güzel ve genç görünen bir gülüş elde etmektir. Kişinin yaşı, cinsiyeti ve diş yapısı oldukça önemlidir. Diş yapısında ki sorunların düzeltilmesi, dişlerin beyazlatılması, ortodonti tedaviler, seramik restorasyonlar gibi işlemler ile bu süreç boyunca uygulanan tedaviler arasında yer almaktadır.

Dijital Gülüş Dizaynı
Dijital Gülüş Dizaynı

Gülüş anında diş etinin fazla görünmesi, diş etinde asimetrinin olması ya da diş eti çekilmesi gibi bir sorun olması halinde gülme olumsuz etkilenir. Bu gibi sorunları olanlar için diş eti ameliyatları yapılabilir. Diş eti düzenlenmesi, Gingivektomi, Gingivoplasti kavramlarının hepsi pembe estetiğin sağlanması için kullanılır. Diş eti seviyeleri arasında düzensizlik olduğunda bir diş uzun, bir diş kısa görünür. Tam bir simetri sağlamak için diş eti boyları da mutlaka uyumlu olmalıdır. Günümüz teknolojisi ile dişetleri düzenlemesi lazer ile ağrısız ve kanamasız şekilde yapılabilir. Herkes için yapılacak olan çalışmalar farklıdır. Yapılacak olan gülüş tasarımınız ile daha genç ve daha sağlıklı bir gülüşe sahip olacaksınız. Artık gülmekten hiç korkmaz olacak ve ağzınızı kapatmak zorunda kalmaktan kurtulmuş olacaksınız.

Dijital Gülüş Dizaynı
Dijital Gülüş Dizaynı

Kaynak: http://www.adaklinik.com/

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir