Binance

Depresyon Belirtileri Lyme Hastalığı Belirtileri

Depresyon Belirtileri Lyme Hastalığı Belirtileri
Depresyon Belirtileri Lyme Hastalığı Belirtileri

Depresyon Belirtileri Lyme Hastalığı Belirtileri

Avustralya’da yaşayan 27 yaşındaki Emily Muldon 10 yıldır ne olduğu anlaşılamayan bir hastalıkla mücadele ediyordu. Genç kadın 14 yaşından beri, belirtilerinin grip ile örtüştüğü rahatsızlıklar yaşıyordu.

Baş ağrısı, ani baş dönmesi, bademciklerin şişmesi, halsizlik ve kas ağrıları gibi şikâyetlerle başlayan belirtiler, zaman geçtikçe ağırlaştı ve genç kadına şiddetli ağrılar yaşatmaya başladı. Verdiği belirtilerden dolayı yıllardır antibiyotik tedavisinin uygulandığı Emily Muldon’ a 3 yıl önce Iyme teşhisi konuldu.

Doktora ilk başvurduğunda, belirtiler üzerine genç kadına MS ve Parkinson testleri yapılmış ancak testlerden bu hastalıkların var olmadığı anlaşılınca doktorlar ciddi bir durum olmadığını düşünmüşler. Başvurduğu doktorlar genç kadının depresyon yaşadığını ve söylediği rahatsızlıkların tamamen psikolojik olduğunu belirtmişler.

Bunlardan başka daha birçok farlı hastalık teşhisi ile karşı karşıya kalan genç kadının 10 yıl süreyle antibiyotik kullandığı belirtildi. Antibiyotikler bir türlü iyileşmesini sağalmayınca psikolojik destek almaya da başlamış.

Aldığı psikolojik destekler de işe yaramayınca genç kadının kan örnekleri nin Amerika’ya gönderildiği ve nihayet hastalığının Iyme olduğunun ortaya çıktığı açıklandı. En büyük sıkıntı Iyme hastalığının Avustralya resmi kayıtlarında olmadığıydı.

Talihsiz kadının tedavi görmek için tek şansı Avrupa’da bir hastaneye başvurmaktı. Maddi imkânlarının, böyle bir tedavi sürecini karşılamaya yetmediği Emily, kendisi için bir yardım kampanyası başlattı.

Iyme, bakteriye bağlı bir virüs yolu ile bulaşan bir hastalık. Virüsü insanlara keneler taşıyabiliyor. Hastalık ilerledikçe virüs kan yolu ile tüm vücuda yayılmaya başlıyor ve sonunda eklem iltihabına yol açma ihtimali çok yüksek.

Depresyona karşı şehir hayatının yoğun telaşına karşı stres altında yaşamak birçok hastalığın da davetçisi olabiliyor. İnsanlar doğal ortamlarda da zaman geçirerek streslerini atmaları gerekmektedir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir