Binance

Deniz Yıldırım Kimdir?

Deniz Yıldırım Kimdir?
Deniz Yıldırım Kimdir?

Deniz Yıldırım Kimdir?

İsabetli siyasi analizleriyle dikkat çeken akademisyen Deniz Yıldırım, 22.09.1979 tarihinde İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelmiştir.

Dokuz Eylül İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans ve yüksek lisansını tamamlayan televizyon yorumcusu, doktorasını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Siyaset Bilimi) bölümünde yapmıştır.

Saray Rejimi adlı son kitabı yayımlanan Deniz Yıldırım, ABC gazetesinde siyasi yazılar paylaşmakta, Tele1 TV adlı televizyon kanalında gündemi yorumlamaktadır.

Türkiye’de Yeni Siyasal Akımlar, Değişen İzmir’i Anlamak ve Değişen Karadeniz’i Anlamak gibi kitapları bulunan siyaset bilimci Deniz Yıldırım, Twitter’da gündeme dair gelişmeleri yorumlamaktadır.

Ordu Üniversitesinde ders veren Deniz Yıldırım, öğrencileriyle birlikte oluşturduğu kulüp aracılığıyla ihtiyacı olan okullara kütüphane kurma çalışmaları yapmaktadır.

Deniz Yıldırım’ın Akademik Kariyeri:

Yüksek Lisans Tezi: İnsan Haklarının Evrenselliği Düşüncesinin Mekansal Değişimi (Danışman: Prof. Dr. Zerrin Toprak Karaman, Dokuz Eylül Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümü, 2003

Doktora Tezi: 2001 Krizi Sonrasında Bir Hegemonya Projesi Olarak AKP’nin Doğuşu (Danışman: Prof. Dr. Filiz Çulha Zabcı, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü, 2010)

Çalışma Alanları: Türk Siyasal Yaşamı, İzmir ve Ege Bölgesi’nde Siyasal Davranış, Parti içi Demokrasi, Siyasal Akımlar, Türkiye’de Siyasal Partiler, Devlet Kuramı, Akdeniz Havzasında Siyasal Hayat, Kentsel Siyaset, Siyasal Düşünceler Tarihi, Sendikalar ve Sosyal Politika, Eğitim Politikaları.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir