blogRom / Genel / DemirDöküm Kombi Servisi

DemirDöküm Kombi Servisi

DemirDöküm Kombi Servisi

Kombi servisi, kombilerin belli zamanlarda bakımını yaparak ömrünün uzatılmasını sağlar. DemirDöküm kombi bakımı için gelen servis elemanları, kombinin bakımının yapılması sırasında oluşması muhtemel arızaların da önüne geçmiş olurlar.

Kombi Bakımı

Kombi bakımı yapıldıktan sonra kombilerin gösterdiği derecesi ile ısınma potansiyelinin birbirine eşit olduğu görülmektedir. Isınmayan peteklerin alt kısımlarının da öncesine nazaran daha iyi ısındığı da görülür.

Tüm bakım işlemleri yapılması ile aynı zamanda petek temizliği de yapılırsa, ısınma potansiyelinin en üst sınırlara kadar artacağı da görülmektedir. Böylece ısınmadan verilen para yerine ısınarak ödeyeceğiniz maliyet söz konusu olacaktır.

Kombi bakımı sırasında kombinin ses kontrolünün yapılması gerekmektedir. Sıcak su akışının olup olmadığı da önemli bir konudur. Petek ısısının normal olup olmadığı bakılmalı, aynı zamanda farklı bir sorunun olmadığından emin olunmalıdır.

Kombi bakımının markası, modeli ne olursa olsun muhakkak her yıl yapılması gerekmektedir. Bu bakımın yapılması için en uygun zaman yaz ya da sonbahar mevsimidir. Bu sayede her hangi bir arıza söz konusu olursa Bursa DemirDöküm Servisinde kombi tamiri yapılmalıdır.

Kombi Bakımının Önemi

Kombi bakımının önemi, kombi kış mevsiminde arızalandığı zaman anlaşılır. Böyle bir talihsizlik yaşayan kişiler, asla bu durumdan sonra bakımlarını aksatmazlar. Çünkü bakım yaptırmanın en önemli nedeni soğuk günlerde yaşanabilecek arızaların önüne geçilmesidir. Bu yapılacak bakım ile yakıt için ödenecek maliyetinde azalması sağlanacaktır.

Mersin DemirDöküm Servisinde kombi tamiri yapan teknik personelimizde olduğu gibi gelecek olan kombi servis personelinin de yetki belgesinin olması önemli bir ayrıntıdır. Bu kişilerin ilgili konu ile alakalı olarak eğitimden geçmesi de çok önemlidir.
Kombi bakımı yapılırken oluşmuş bir arıza var ise cihaz sahibine muhakkak bilgi verilmelidir.

Kombi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kombi bakımı için gelen teknik personelin bakım işlemleri başlamadan önce kalorifer ve sıcak su tesisatının incelenmesi gerekmektedir. Bu inceleme sonrasında çalışma verimliliğine bakılması gerekir. Kombi cihazı hermetik ya da bacalı olsun fanın çalışma durumuna bakılmalıdır. Bununla birlikte gerekli temizliğin yapılması da söz konusudur. Atık gazlar baca yolu ile dışarı atıldığı için kombilerde limit değeri ölçümü muhakkak yapılmalıdır.

Ek parçalar ise oksitlenen yerleri var ise temizlenmelidir. Cihazda meydana gelebilecek sorunlar sonrasında cihaz sahibi bilgilendirilerek parça değişimi sağlanabilmelidir. Bu kontrolü yapılan kısımlarda meydana gelen arıza giderildikten sonra kombi bakımı yapılması daha doğrudur.

Kombi bakımına başlandığı zaman ilk önce sıcak su ve kalorifer yanma aksamlarına bakılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir